Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Krajowa Administracja Skarbowa świętuje (2019-09-18)


 
Wicewojewoda Lubuski wręcza odznaczenia wyróżnionym funkcjonariuszom. Uścisk dłoni.
Wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej świętowano w Zielonej Górze na Pl. Bohaterów. W imieniu Wojewody Lubuskiego gratulacje i życzenia złożył służbom celno- skarbowym Wicewojewoda Wojciech Perczak.

 

Wśród zaproszonych gości był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Piotr Dziedzic.Obchody rozpoczęto mszą św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, w intencji lubuskich pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Na Pl. Bohaterów odbyła się ceremonia pożegnania sztandaru Izby Celnej w Rzepinie, a następnie nadania sztandaru Krajowej Administracji Skarbowej, Izbie Administracji Skarbowej w Zielonej Górze. Aktu przekazania dokonał Zastępca Szefa KAS, w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów, dyrektorowi Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze. Sztandar został ufundowany z inicjatywy społeczeństwa i lokalnych władz samorządowych.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Piotr Dziedzic mówił o dobrych wynikach lubuskich służb skarbowych, które skutecznie walczą z szarą strefą i przestępczością  zorganizowaną.

Wicewojewoda Wojciech Perczak odczytał list wystosowany przez Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka z okazji WojewódzkWicewojewoda Lubuski przybija symboliczny gwóźdż do nowego sztandaru Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.ich obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. 

Obchodzony Dzień Krajowej Administracji Skarbowej to wyjątkowo ważne święto, gdyż dedykowane jest ludziom, którzy wykonują pracę mającą ogromne znaczenie dla sprawnego funkcjonowania państwa. Jest to okazja, by na chwilę zatrzymać się i podjąć refleksję nad bezcennym dobrem, które zostało nam dane, jakim jest nasze własne, suwerenne państwo polskie. Wszyscy obywatele mają prawo oczekiwać, że nasza demokratyczna Ojczyzna będzie skutecznym obrońcą naszych praw. To właśnie działania administracji skarbowej, takie jak dbanie o bezpieczeństwo finansowe Rzeczypospolitej Polskiej, zapewnienie nowoczesnego i przyjaznego wykonywania obowiązków podatkowych  czy wspieranie uczciwej konkurencji, sprawiają, że państwo ma  materialne podstawy funkcjonowania, że jest sprawne, silne i bezpieczne” – napisał Wojewoda Lubuski

Wicewojewoda Wojciech Perczak podziękował lubuskim funkcjonariuszom, pracownikom  skarbowym i celnym za profesjonalizm, sprawne współdziałanie z innymi służbami oraz wypełnianie obowiązków w służbie Państwu.

Podczas uroczystości Wicewojewoda Wojciech Perczak, w zastępstwie Wojewody Lubuskiego, w imieniu Prezydenta RP, dokonał aktu dekoracji i odznaczył wyróżnionych pracowników Medalami za Długoletnią Służbę. Pracownikom Lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej zostały również wręczone odznaczenia resortowe i awanse.

Izba Skarbowa w Zielonej Górze należy do grona najlepszych w Polsce, pod względem egzekucji administracyjnej, likwidacji zaległości podatkowych oraz wpływów podatkowych.

O Krajowej Administracji Skarbowej

Krajowa Administracja Skarbowa powstała w wyniku konsolidacji Służby Celnej, administracji podatkowej i kontroli skarbowej. Jako jednostka administracji rządowej wykonuje zadania z zakresu realizacji dochodów podatkowych, należności celnych, opłat oraz nieopodatkowanych należności budżetowych.

Misją KAS jest zabezpieczenie finansów Polski poprzez skuteczne ściąganie należności oraz ochrona obszaru celnego Unii Europejskiej.

Polska jest w czołówce państw UE, które znacząco poprawiły swoje wyniki w walce z tzw. luką VAT – ocenia Komisja Europejska. KAS odniosła wielki sukces w zwalczaniu tzw. szarej strefy, dzięki czemu znalazły się środki w budżecie na finansowanie wielu ważnych programów społecznych.

Jak podaje Ministerstwo Finansów, w I półroczu 2019 r. Krajowa Administracja Skarbowa wykryła 124,2 tys. fikcyjnych faktur o wartości brutto 22,6 mld zł. Ich liczba spadła w porównaniu z I półroczem 2018 r. o 18,2 proc., a wartość o 43,9 proc. Najgorzej było w 2016 r., kiedy  skarbówka wykryła puste faktury na 104 mld zł. W 2017 r. na 57 mld zł.

 

mw,  MF

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Krajowa Administracja Skarbowa świętuje

Autor mw
Wicewojewoda Lubuski gratuluje wyróżnionym pracownikom lubuskich służb celno-skarbowych na Wojewódzkich Obchodach Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.
Autor mw
Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak. Obok po prawej stoją poseł RP Marek Ast i poseł RP Jacek Kurzepa. Po lewej bp senior Paweł Socha.
Autor mw
Wicewojewoda Lubuski odczytuje list Wojewody Lubuskiego z okazji Wojewódzkich Obchodów Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.
Autor mw
Wicewojewoda Lubuski przemawia na Wojewódzkich Obchodach Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze. W tle stoją goście uroczystości.
Autor mw
Wicewojewoda Lubuski gratuluje fukncjonariuszom uhonorowanym z okazji Wojewódzkich Obchodów Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.
Autor mw
Wicewojewoda Lubuski wpisuje się do księgi pamiątkowej.
Autor mw
Przekazanie sztandaru przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów Piotra Dziedzica dyrektorowi Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Adamowi Andrzejewskiemu.
Autor mw
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze przekazuje sztandar Krajowej Administracji Skarbowej lubuskim funkcjonariuszom.
Autor mw
Wicewojewoda Lubuski gratuluje pracownikom i fukncjonariuszom uhonorowanym z okazji Wojewódzkich Obchodów Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.
Autor mw
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Piotr Dziedzic wita się z Wicewojewodą Lubuskim. Obok stoi poseł RP Marek Ast.
Autor mw
Funkcjonariusze i pracownicy lubuskich służb celno-skarbowych na Pl. Bohaterów w Zielonej Górze.
Autor mw
Wicewojewoda Lubuski przybija symboliczny gwóźdź do nowego sztandaru Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze. W dalszym planie goście ceremonii.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Wawro 2019-09-18 23:28:43
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie