Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Kożuchów, Nowa Sól i Otyń na trasie busa 500+ (2019-07-15)

Bus 500 Plus w Otyniu - przy stoisku stoi dwóch mężczyzn i przegląda informator. w tle rynek i bus 500 Plus
 

Od 1 lipca program Rodzina 500+ funkcjonuje w rozszerzonej formule. Dzięki zmianom, świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom do 18 roku życia bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Dodatkowe wsparcie w wysokości 500 zł mogą otrzymać także rodziny zastępcze, placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego oraz rodzinne domy dziecka, na każde dziecko, na podstawie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Rozszerzenie formuły programu to olbrzymie wyzwanie przede wszystkim dla samorządów, które obsługują program. To także nowe zadanie dla administracji rządowej w terenie. Intencją ustawodawcy jest, aby nowy program jak najszybciej i jak najsprawniej dotarł do mieszkańców poszczególnych regionów – bezpośrednich beneficjentów.

W związku z tym od 24 czerwca do 31 lipca, w ramach kampanii informacyjnej dotyczącej rządowego programu Rodzina 500+,  specjalnie oznakowany bus pojawi się we wszystkich lubuskich powiatach i gminach. Towarzyszą mu pracownicy Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy informują o zmianach w programie, służą pomocą i informacją.  

Kiedy będzie można składać wnioski?

Od 1 lipca wnioski o przyznanie świadczenia można składać za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu https://empatia.mpips.gov.pl/ oraz platformy usług elektronicznych ZUS.  Osoby zainteresowane składaniem wniosków tradycyjną papierową formą, będą mogły to zrobić od 1 sierpnia 2019 r. osobiście w gminie ze względu na miejsce zamieszkania lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. Złożenie wniosku w miesiącach wakacyjnych gwarantuje wypłatę świadczeń do 31 października z wyrównaniem od 1 lipca.

Trasa Busa 500+ w nowej odsłonie 16.07.2019 r.:

Torzym – OPS - 9.00
Łagów – OPS – 10.30
Lubrza – OPS – 12.00

mw

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Wawro 2019-07-16 13:01:14
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie