Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Konsultacje dla rodzin z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin (2019-05-15)

Wojewoda Lubuski rozmawia z jedną z rodzin podczas Międzynrodowego Dnia Rodzin
 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim działa dziś punkt konsultacyjny z zakresu polityki społecznej. – Chcemy pokazać, że administracja rządowa jest przygotowana do tego, by wspierać lubuskie rodziny w różnych zakresach.  – mówił  Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Z tej okazji  Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zaprosił mieszkańców województwa do skorzystania z porad specjalistów z zakresu polityki społecznej.

- W tym dniu chcemy uświadamiać jak ważne jest funkcjonowanie tej najmniejszej komórki społecznej jaką jest rodzina. To ona jest środowiskiem, które kształtuje wartości kolejnych pokoleń. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przywiązuje do tego ogromną wagę, stąd też np.: uruchomienie wszystkich programów, które mają wpłynąć na to, by polska rodzina była silna – podkreślał wojewoda.  

Punkt konsultacyjny w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim działa do godziny 13:00.

- Chcemy pokazać, że administracja rządowa jest przygotowana do tego by wspierać lubuskie rodziny w wielu różnych zakresach. Mam nadzieję, że mieszkańcy wiedzą, że jesteśmy gotowi świadczyć im pomoc. Zawsze zapraszamy do konsultowania się z ekspertami – telefonicznie lub osobiście – zachęcił wojewoda.

Dla mieszkańców dostępni są specjaliści w zakresie:

- wspierania rodziny,

- przeciwdziałania przemocy w rodzinie,

- pomocy społecznej,

- świadczeń rodzinnych i wychowawczych,

- funduszu alimentacyjnego,

 - orzekania o niepełnosprawności,

- rynku pracy,

- wspierania osób starszych.

 

Międzynarodowy Dzień Rodzin

Międzynarodowy Dzień Rodzin został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku. Święto obchodzone jest 15 maja. Jego celem  jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

Działania podejmowane w zakresie polityki rodzinnej

Polityka społeczna w Polsce ukierunkowana jest na stwarzanie warunków sprzyjających powstawaniu i funkcjonowaniu rodzin. Dla wzmocnienia ich stabilności i bezpieczeństwa podejmowane są liczne działania w kraju i województwie.

Przykładem może być Program Rodzina 500+, który istotnie wpływa na podniesienie jakości życia naszych rodzin. Statystyki potwierdzają, że w znacznym stopniu eliminuje on potrzebę korzystania ze świadczeń pomocy społecznej. Zwiększył się udział rodzin w życiu kulturalnym, społecznym, w wypoczynku letnim i zimowym. Dzięki dodatkowym środkom, dzieci rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Kolejnym etapem jest wprowadzenie od 1 lipca br. finansowego świadczenia na pierwsze dziecko w rodzinie.

Wojewoda Lubuski odpowiada za realizację w naszym regionie polityki rodzinnej rządu oraz kontroluje wykonywanie zadań z tego obszaru przez jednostki samorządu terytorialnego. Zadania te obejmują wspieranie rodzin, organizację pieczy zastępczej, adopcje, przyznawanie świadczeń.

 

kw, PS

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

 


 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-05-20 12:08:24
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie