Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Konsultacje dla rodzin z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin (2019-05-14)

15 maja 2019 roku Wojewoda Lubuski organizuje uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin. Zapraszamy do skorzystania z porad specjalistów z zakresu wspierania rodziny, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych i wychowawczych, funduszu alimentacyjnego, orzekania o niepełnosprawności, rynku pracy i wspierania osób starszych.

Konsultacje odbędą się w godzinach 10:00 – 13:00

w budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego

ul. Jagiellończyka 8

Gorzów Wlkp.

sala 101 (I piętro)

Międzynarodowy Dzień Rodzin został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku. Święto obchodzone jest 15 maja. Jego celem  jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

Działania podejmowane w zakresie polityki rodzinnej

Polityka społeczna w Polsce ukierunkowana jest na stwarzanie warunków sprzyjających powstawaniu i funkcjonowaniu rodzin. Dla wzmocnienia ich stabilności i bezpieczeństwa podejmowane są liczne działania w kraju i województwie. Przykładem może być Program Rodzina 500+, który istotnie wpływa na podniesienie jakości życia naszych rodzin. Statystyki potwierdzają, że w znacznym stopniu eliminuje on potrzebę korzystania ze świadczeń pomocy społecznej. Zwiększył się udział rodzin w życiu kulturalnym, społecznym, w wypoczynku letnim i zimowym. Dzięki dodatkowym środkom, dzieci rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Kolejnym etapem jest wprowadzenie od 1 lipca br. finansowego świadczenia na pierwsze dziecko w rodzinie.

Wojewoda Lubuski odpowiada za realizację w naszym regionie polityki rodzinnej rządu oraz kontroluje wykonywanie zadań z tego obszaru przez jednostki samorządu terytorialnego. Zadania te obejmują wspieranie rodzin, organizację pieczy zastępczej, adopcje, przyznawanie świadczeń.

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-05-14 09:39:54
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie