Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Konferencja (2019-12-02)

 
 
W siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego bliko sto osób z Polski i Niemiec - naukowców, przedstawicieli instytucji publicznych, pracowników administracji - dyskutowało na temat zarządzania zasobami ludzkimi, aktywności zawodowej i zdrowia na każdym etapie życia. Głównym celem konferencji naukowej „Twój wiek – Twoim atutem w pracy i w czasie wolnym”  była wymiana doświadczeń w obszarze zarządzania wiekiem po obu stronach Odry.

 

W dniach 26 - 27 listopada 2019 r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się Konferencja naukowa pod patronatem honorowym Wojewody Lubuskiego oraz JM Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża „Twój wiek – Twoim atutem w pracy i w czasie wolnym”. Konferencja zrealizowana została w ramach Funduszu Małych Projektów w Euroregionie „Pro Europa Viadrina”  
dla Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Jej celem była wymiana doświadczeń pomiędzy partnerem niemieckim i polskim w obszarze zarządzania wiekiem, a w szczególności rozszerzenie transgranicznej kooperacji poprzez poprawę wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, ze szczególnym uwzględnieniem zróżnicowania wiekowego pracowników. Dwudniowa konferencja była podzielona na 3 sesje:

  • Efektywne zarządzanie potrzebami pracowników w różnym wieku,
  • Wykorzystanie czasu wolnego a skuteczność aktywności zawodowej,
  • Zachowania zdrowotne pracowników w zależności od wieku i stażu pracy.

Założeniem organizatorów było także upowszechnianie najnowszych wyników badań dotyczących zdrowia i wykorzystania czasu wolnego oraz aktywizacja środowiska akademickiego, samorządowego i biznesowego na rzecz promowania zdrowego stylu życia osób w różnym wieku.

W konferencji wzięli udział pracownicy Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, przedstawiciele administracji zespolonej, osoby zaangażowane bezpośrednio w tematykę szeroko rozumianego zdrowia w województwie lubuskim i landzie Brandenburgia.  Prelegenci swoją wiedzą
oraz doświadczeniem podzielili się z zebranymi w formie wykładów. Byli to przedstawiciele i kadra naukowa szkół wyższych, instytutów naukowo-badawczych, związków i klubów sportowych, szkół publicznych. Przekrój instytucji reprezentowanych w czasie konferencji pozwolił na spojrzenie
na kwestię zdrowia osób z różnych pokoleń w sposób możliwie kompleksowy i z innej perspektywy. Uczestnicy konferencji mieli również możliwość zbadania poziomu cukru w swoim organizmie, a także analizy komponentów składu ciała profesjonalnym sprzętem medycznym. Wyniki obu pomiarów zostały omówione przez specjalistów. Oprócz wiedzy teoretycznej można było również wziąć udział w zajęciach praktycznych „Zdrowy kręgosłup” prowadzonych przez fizjoterapeutki z gorzowskiej przychodni rehabilitacyjnej.

Organizatorami konferencji naukowej „Twój wiek – Twoim atutem w pracy i w czasie wolnym” byli:

- Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim,

- Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim,

- Stowarzyszenie Gmin Euroregionu  Pro Europa Viadrina w Gorzowie Wielkopolskim,

- Stowarzyszenie Środkowa Odra e.V. we Frankfurcie nad Odrą.

 

 

 
 

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Konferencja "Twój wiek, Twoim atutem"

Autor
Twój wiek, Twoim atutem
Autor
Twój wiek, Twoim atutem
Autor
Twój wiek, Twoim atutem
Autor
Twój wiek, Twoim atutem

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-12-06 12:57:32
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie