Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Komunikat Wojewody Lubuskiego (2018-12-07)

W związku z wypadkiem autokaru w powiecie polkowickim Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak jest w kontakcie z Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakiem. Pojazdem podróżowali mieszkańcy województwa lubuskiego.

Wojewoda Władysław Dajczak ze smutkiem przyjął informację o śmierci jednego z pasażerów i wyraża szczere współczucie bliskim ofiary wypadku. Do wypadku autokaru z Pszczewa doszło w powiecie polkowickim, na drodze S3 pod miejscowością Sucha Górna niedaleko Polkowic. Podróżowało w nim  48 osób i 2 kierowców. Podróżujący to podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyrzeczu i Pszczewie. 

Wojewoda Lubuski pozostaje w kontakcie z Wojewodą Dolnośląskim. Służby wojewody skontaktowały się z Burmistrzem Międzyrzecza i Wójtem Pszczewa, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Międzyrzeczu, Ośrodkami Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu i Pszczewie.

Wstępny raport służb

Wstępny raport z akcji służb, opublikowany przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki przedstawia, że w wyniku zdarzenia 1 osoba nie żyje, 6 osób jest w stanie ciężkim, a kilkanaście zostało hospitalizowanych.

Lekko ranni trafili do Centrum Usług Zdrowotnych w Polkowicach. Z informacji służb wynika, że większość z nich została już zabrana do domów przez rodziny, Akcja ratunkowa trwała blisko 7 godzin. Brało w niej udział 28 zastępów straży pożarnej, 10 zespołów ratownictwa medycznego i 10 radiowozów. Kilkuset funkcjonariuszy zabezpieczało miejsce zdarzenia i ratowało poszkodowanych. Policja bada przyczyny wypadku.

 kw, jk, DUW


 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-12-11 09:30:36
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie