Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Kolejne inwestycje oddane! (2019-11-05)


 
Przecięcie wstęgi podczas otwarcia ul. Chopina w Międzyrzeczu
 

W Międzyrzeczu i Kaławie odbyło się oficjalne otwarcie dróg, których remonty dofinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w otwarciu dwóch dróg, których remont  współfinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwsza z nich – ul. Chopina w Międzyrzeczu – to inwestycja, na którą w 2019 roku Powiat Międzyrzecki otrzymał pięćdziesięcioprocentowe dofinasowanie w wysokości 689.505 zł.  

W tym samym roku, Gmina Międzyrzecz otrzymała kwotę 1.093.308 zł, z przeznaczeniem na przebudowę drogi gminnej Nr 003532F w Kaławie. Kwota dofinasowania również wyniosła 50% wydatków kwalifikowanych zadania.

- Gmina, jaki i Powiat Międzyrzecki to samorządy, które bardzo aktywnie uczestniczą w programach rządowych. Najpierw aplikowały do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, a później do Funduszu Dróg Samorządowych. Ta aktywność wpływa na poprawienie jakości dróg oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że samorządy będą aplikowały do kolejnych edycji programu, by mieszkańcy mogli się cieszyć z kolejnych, wyremontowanych dróg – mówił wojewoda przed otwarciem.

Z uczestnikami uroczystego otwarcia drogi w Kaławie 82 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych

Na zatwierdzonej 30 sierpnia br. przez Prezesa Rady Ministrów liście zadań do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych znalazły się łącznie 82 zadania z województwa lubuskiego. Wszystkie wnioski, na 13 zadań powiatowych oraz 69 zadań gminnych, otrzymały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną.

kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-11-11 08:41:08
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie