Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Kolejne dofinansowania przyznane (2019-10-09)

Wojewoda wręczył w Strzelcach Krajeńskich dwa dofinansowania. Inwestycje, które zostaną zrealizowane z rządowym wsparciem to remont mostu w Górkach Noteckich oraz budowa boiska wielofunkcyjnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka.

- W tej szkole sport odgrywa ogromną rolę w procesie wychowawczym. Jej uczniowie uczestniczą w olimpiadach specjalnych, biorą udział w zawodach organizowanych przez stowarzyszenie " Sprawnie razem" na terenie całej Polski. Zdobywają najwyższe trofea, ich osiągnięcia to setki zdobytych medali. Od lat marzeniem nauczycieli i uczniów jest wielofunkcyjne boisko. Do tej pory nie udało się go zrealizować. Wniosek, który złożyło Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich wsparłem w bezpośredniej rozmowie z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką jako bardzo uzasadniony.Cieszę się, że decyzja Ministra jest pozytywna.Cieszę się też dlatego, że szkoła z takim zaangażowaniem nauczycieli i uczniów zasługuje na wsparcie środkami rządowymi– powiedział wojewoda o uroczystości.  Dofinansowanie przyznane dla SOSW pochodzi z Programu Sportowa Polska, który skupia się na rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

 

W trakcie uroczystości Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przekazał Staroście Strzelecko-Drezdeneckiemu Bogusławowi Kierusowi czek na remont mostu wraz z dojazdami w ciągu drogi powiatowej nr 1365F w Górkach Noteckich. Dofinansowanie dla inwestycji pochodzi ze środków rezerwy celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

 

Kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-10-28 14:38:38
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie