Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

KGHM tworzy nowoczesne Centrum Analityki w Zielonej Górze (2020-07-09)

Badania, rozwój, gromadzenie danych i analizy procesów przemysłowych – tym wszystkim zajmie się nowa spółka w Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. KGHM Centrum Analityki zostanie ulokowane w Zielonej Górze. Będzie to pierwsza nowa spółka KGHM ulokowana w województwie lubuskim sąsiadującym bezpośrednio z Dolnym Śląskiem.

-To naprawdę wyjątkowy dzień dla województwa lubuskiego. Serce KGHM-u, które bije obok naszego województwa, chcieliśmy również dobrze usłyszeć w regionie. Dzisiaj jest ten dzień, w którym się to realizuje. Chciałbym bardzo podziękować Panu Prezesowi za to, że tak duża grupa kapitałowa dostrzegła możliwości w naszym województwie- mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas konferencji prasowej.

- Innowacje i zaawansowane technologie dają KGHM ogromne możliwości. Wytwarzamy i składujemy terabajty danych, które mogą wzmocnić potencjał firmy. Przy tworzeniu KGHM Centrum Analityki  chcemy współpracować z Uniwersytetem Zielonogórskim. Zależy nam na  stworzeniu placówki badawczej i analitycznej na najwyższym poziomie – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. KGHM planuje podpisać z uczelnią list intencyjny w tej sprawie.

Prezes Zarządu dodał, że KGHM ze względu na swoje plany związane z projektami eksploatacyjnymi w Polsce i perspektywę nowych obszarów wydobywczych zdecydował, że nowa firma powstanie w województwie lubuskim. – To dla nas naturalny partner i bardzo się cieszymy na tę współpracę. Inwestujemy w ludzi i nowe technologie odpowiadając na wyzwania i wspierając globalne trendy – dodał Marcin Chludziński.

KGHM Polska Miedź S.A. realizuje tym samym założenia strategii firmy, w tym zwiększenie efektywności poprzez działalność badawczą i inwestycje w innowacje.

Działalność KGHM Centrum Analityki będzie się opierać na gromadzonych w firmie danych, projektach badawczo – rozwojowych i zespołach interdyscyplinarnych. Specjaliści będą m.in. budować modele analityczne, prowadzić badania statystyczne i wdrażać rozwiązania przewidywania zdarzeń.

KGHM Centrum Analityki zostanie uruchomione w kilku fazach. W pierwszych latach zrealizowane będą prace na rzecz KGHM w zakresie przygotowania i udostępniania BigData oraz projekty z zakresu badań i rozwoju. Spółka będzie zatrudniać od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, w zależności od stopnia zaawansowania projektów.

źródło: KGHM

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2020-08-05 14:11:36
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie