Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Jak zdobyć granty z PROO (2019-02-12)

Wojewoda Lubuski zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe z  województwa lubuskie na spotkanie informacyjne z przedstawicielem Narodowego Instytutu Wolności. Spotkanie dotyczące zasad uczestnictwa w konkursach oraz praktycznych wskazówek jak wypełnić wnioski o dotacje organizuje Pełnomocnik Wojewody Lubuskiego do spraw rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i współpracy z organizacjami pozarządowymi Brygida Grzybowicz.

Spotkanie dla organizacji pozarządowych z terenu województwa lubuskiego z przedstawicielem Narodowego Instytutu Wolności, dotyczące Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, odbędzie się  27 lutego br. w Zielonej Górze, w sali konferencyjnej (s. 302, III p.) Narodowego Funduszu Zdrowia Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego w godz. 10.00 – 12.00. Lubuskie organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swój  udział w wydarzeniu mailowo pod adresem monika.wawro@lubuskie.uw.gov.pl do 22.02.2019 r.

Pierwszy konkurs w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich dotyczy Priorytetu1a. Wsparcie działań misyjnych i rozwoju instytucjonalnego organizacji. Na dotacje w tym konkursie przeznaczonych zostanie ponad 27 mln zł. Organizacje będą mogły przeznaczyć te środki na realizację działalności statutowej, a także po raz pierwszy, w formie wsparcia instytucjonalnego na wzmocnienie zasobów, rozumianych jako podnoszenie kompetencji pracowników, uczenie się nowych metod pozyskiwania środków na działalność, zakup sprzętu itp. Priorytet 1a. PROO koncentruje się na wsparciu realizacji misji organizacji przy jednoczesnym wzmocnieniu ich kapitału ludzkiego oraz zasobów technicznych, przy założeniu spójnej strategii rozwoju danej organizacji – wyjaśnia Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor NIW-CRSO, instytucji, która zarządza Programem Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Na wsparcie w Priorytecie 1a. mogą liczyć w szczególności organizacje, które przedstawią realny plan rozwoju, który w perspektywie kilku lat pozwoli im uzyskać niezależność i stabilność finansową

Najważniejsze informacje nt. konkursu o dotacje w Priorytecie 1a. PROO:

 - termin składania wniosków wstępnych upływa 12 marca 2019 r. o godz. 12.00,

- dwuetapowy konkurs dotacyjny, najpierw organizacje składają wnioski wstępne, dopiero później wnioski pełne,

- działania finansowane z PROO mogą być realizowane od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2021 r.

- dotacje na okres od 24 do 36 miesięcy

- minimalna wysokość dotacji wynosi 100 tys. zł,

- maksymalna wysokość dotacji wynosi 700 tys. zł,

- wkład własny nie jest wymagany i nie ma wpływu na ocenę,

- rozliczenie–dotacje będą rozliczane prze przez rezultaty (wymagana realizacja wszystkich działań i osiągnięcie co najmniej 80% zadeklarowanego poziomu wskaźników).

mw

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Wawro 2019-02-12 12:16:08
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie