Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Inwestycje w drogi lokalne (2018-07-05)

Wojewoda wręcza decyzję o dofinansowaniu
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego podpisał umowy na  realizację zadań w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

– 20 marca, na spotkaniu z wojewodami, Premier Mateusz Morawiecki ogłosił Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Jest to realizacja jednego z najważniejszych założeń polityki premiera - strategii zrównoważonego rozwoju, czyli dostrzegamy w Polsce nie tylko metropolie i ważne szlaki komunikacyjne, ale też drogi ważne dla gmin i powiatów, społeczności lokalnej – powiedział wojewoda Władysław Dajczak.

Wojewoda podkreślił, że Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przekazaniu największej, niespotykanej do tej pory, w stosunku do lat poprzednich, kwoty na inwestycje w drogi lokalne. Rząd przeznaczył łącznie na te cele 1,3 mld, to jest o 500 mln więcej niż do tej pory było zaplanowane w budżecie. Dzięki tym decyzjom województwa dostaną realne wsparcie. W województwie lubuskim na realizację inwestycji drogowych w 2018 roku przyznano dotację z budżetu państwa w kwocie – 21.647.864 zł.

– Cieszę się, że w regionie przybędzie 14,5 km wyremontowanych dróg. W lubuskich powiatach i gminach realizowanych będzie 18 projektów, które zdecydowanie będą wpływały na zrównoważony rozwój województwa – dodał wojewoda.

Droga formalna

8 czerwca 2018 roku Wojewoda Lubuski zatwierdził Listę zadań zakwalifikowanych ostatecznie do dofinansowania w ramach Programu. Dofinansowanie w 2018 roku otrzyma 18 zadań (lista podstawowa), w tym jedno zadanie z niepełnym dofinansowaniem. Dofinansowanie zadań z listy rezerwowej (8 zadań) możliwe będzie po pojawieniu się oszczędności powstałych w wyniku przeprowadzenia przez jednostki samorządu terytorialnego – z listy podstawowej – postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.

18 czerwca Wojewoda Lubuski przekazał do Ministra Finansów wniosek o uruchomienie rezerwy celowej na dofinasowanie zadań zakwalifikowanych ostatecznie do dofinansowania. Decyzja w tym zakresie została wydana przez Ministerstwo Finansów w dniu 26 czerwca.

Główne cele programu

  • Rozwój infrastruktury drogowej o charakterze lokalnym w celu poprawy dostępności komunikacyjnej dla przedsiębiorców i społeczności lokalnych do ośrodków życia gospodarczego i społeczno-kulturalnego oraz terenów inwestycyjnych.
  • Powiązanie lokalnych ośrodków gospodarczych z regionalnymi i krajowymi poprzez budowę lub modernizację dróg gminnych i powiatowych oraz węzłów łączących te drogi z drogami wyższego rzędu (wojewódzkich i krajowych).
  • Poprawa bezpieczeństwa na drogach lokalnych poprzez inwestycje w bezkolizyjne rozwiązania transportowe, skrzyżowania, sygnalizację świetlną, ciągi piesze lub pieszo-rowerowe

 

 jk, IB

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Lista zadań zakwalifikowanych do dofinansowania Lista zadań zakwalifikowanych do dofinansowania 2018-11-15 10:22
Katarzyna Wojciechowska
269.57KB Lista zadań zakwalifikowanych do dofinansowania pobierz

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Inwestycje w drogi lokalne

Autor
Podpisanie umowy na rozwój infrastruktury drogowej
Autor
Przekazanie umowy
Autor
przekazanie umowy
Autor
Wręczenie umowy
Autor
Wojewoda wita zebranych przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-15 10:21:42
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie