Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Inwestycje kolejowe to większe bezpieczeństwo (2018-11-29)

Wojewoda Władysław Dajczak i Podsekretarz Stanu Andrzej Bittel podają sobie ręce, w tle ścianka Ministerstwa Infrastruktury (powiększ zdjęcie)
 

Rozmowy o inwestycjach kolejowych w regionie były tematem spotkania Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzejem Bittlem.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas wizyty w Warszawie spotkał się z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzejem Bittlem, odpowiedzialnym za transport kolejowy i realizację inwestycji na kolei. Rozmowy dotyczyły realizacji podpisanej 29 stycznia br. umowy na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla projektu „Prace na liniach kolejowych 18, 203, na odcinku Bydgoszcz – Piła – Krzyż – Gorzów Wlkp. – Kostrzyn wraz z elektryfikacją odcinka Piła – Kostrzyn”.

Przewidywane efekty prac na liniach kolejowych między Bydgoszczą a Kostrzynem (nr 18 i 203) to lepsza komunikacja pasażerska, sprawniejszy i szybszy przewóz towarów, większe bezpieczeństwo, nowocześniejsze perony.

O inwestycji

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały 29 stycznia 2018 r. z biurem projektowym TPF Sp. z o.o. umowę na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla projektu „Prace na liniach kolejowych 18, 203, na odcinku Bydgoszcz – Piła – Krzyż – Gorzów Wlkp. – Kostrzyn wraz z elektryfikacją odcinka Piła – Kostrzyn”.

Celem studium jest wypracowanie optymalnego wariantu realizacyjnego inwestycji na liniach nr 18 i 203, na trasie o długości 255 km. Zakładana jest poprawa komunikacji pasażerskiej w regionie m.in. przez zelektryfikowanie połączenia z Bydgoszczy i Torunia do Gorzowa Wielkopolskiego (w przypadku potwierdzenia takiej konieczności w analizach) i dalej przez Kostrzyn do Szczecina. Planowana jest także sprawna i szybka komunikacja dla pociągów towarowych. Stworzone zostaną warunki do zwiększenia ruchu międzynarodowego i granicznego w przypadku elektryfikacji odcinka Piła – Kostrzyn. Po realizacji planów zwiększy się i poprawi dostępność transportu kolejowego dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych, m. in. przez likwidację ograniczeń prędkości jazdy pociągów i modernizację peronów na stacjach i przystankach.

 

jk

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-12-20 11:35:50
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie