Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Inwestycja dla mieszkańców lubuskiego (2017-04-12)

 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w uroczystości podpisania aktu erekcyjnego pod budowę Ośrodka Radioterapii w Gorzowie Wlkp.

Uroczystości odbyły się na placu budowy przy Wielospcjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Ośrodek Radioterapii ma skupić w jednym miejscu wszystkie poradnie związane z leczeniem onkologicznym, w tym poradnię onkologiczną, onkohematologiczną oraz poradnię ginekologii onkologicznej.

W dniu 26 sierpnia 2016 roku Wojewoda Lubuski wydał decyzję pozytywnie opiniującą utworzenie ośrodka radioterapii, która jest inwestycją zgodną z Priorytetami dla Regionalnej Polityki Zdrowotnej Województwa Lubuskiego.

Podczas dzisiejszej uroczystości wojewoda Władysław Dajczak podkreślił, że budowa ośrodka wpisuje się w realizację potrzeb zdrowotnych społeczności lubuskiej i jest inwestycją od lat bardzo potrzebną i wyczekiwaną.

– Ośrodek Radioterapii wypełnia lukę w zakresie leczenia onkologicznego i umożliwi mieszkańcom naszego regionu leczenie specjalistyczne w gorzowskim szpitalu bez konieczności szukania takiego leczenia poza granicami województwa – mówił wojewoda Dajczak.

Obecna na uroczystości Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zapewniła o swoim wsparciu w pozyskaniu środków niezbędnych do zakupu nowoczesnego sprzętu na wyposażenie nowego ośrodka, w szczególności dwóch akceleratorów.

Budowa Ośrodka Radioterapii w Gorzowie Wlkp.

Budynek lecznicy ma być gotowy na koniec lipca 2018 r. Składać się ma z 25-łóżkowego oddziału radioterapii oraz 26-łóżkowego hostelu dla osób, które wymagają zastosowania radioterapii w trybie ambulatoryjnym, kierowanym do osób, które mają utrudniony codzienny dojazd. Całość mają uzupełnić 2 akceleratory liniowe, tomograf komputerowy oraz pomieszczenia dla pracowni planowania radioterapii i pracowni fizyki medycznej

Planowana całkowita powierzchnia Ośrodka to 5,5 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt budowy ośrodka wynosi 66 mln zł, z tego 21,6 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Szpital liczy także na wsparcie Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016–2024 w kwocie 35 mln zł. Szpital deklaruje finansowanie inwestycji ze środków własnych na poziomie ok. 10 mln złotych.

jk,  www.szpital.gorzow.pl

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Inwestycja dla mieszkańców lubuskiego

jk
Inwestycja dla mieszkańców lubuskiego
jk
Inwestycja dla mieszkańców lubuskiego
jk
Inwestycja dla mieszkańców lubuskiego
jk
Inwestycja dla mieszkańców lubuskiego

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-04-27 15:14:48
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie