Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Inauguracja NOMED-AF (2017-08-04)

 W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja związana z inauguracją programu badań zdrowia mieszkańców Województwa Lubuskiego w ramach rządowego programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Nieinwazyjne Monitorowanie w Celu Wczesnego Wykrycia Migotania Przedsionków NOMED-AF.

Celem Programu NOMED-AF jest wczesne wykrywanie i ocena częstości występowania bezobjawowego, czyli  „niemego klinicznie” migotania przedsionków, które często prowadzi do bardzo poważnego powikłania, jakim są udary mózgu.

Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch podkreślił, że ważne jest badanie chorób układu krążenia. Statystyki pokazują, że 40% zgonów w województwie lubuskim jest spowodowanych właśnie nimi.

Prof. Jarosław Kaźmierczak podkreślał, że zajęcie się problemem migotania przedsionków, a zwłaszcza "migotania niemego" jest niezwykle istotne, ponieważ pozwoli na udzielenie pomocy wielu, często nieświadomym swojej choroby osobom. Przeprowadzenie programu badawczego pozwoli zebrać pierwsze w Europie dane na temat skali tego problemu, a także podjąć działania w celu zapobiegania masowości zjawiska.

Po konferencji odbyła się inauguracja i szkolenie pielęgniarek – z wylosowanych gmin Województwa Lubuskiego - które dotrą do osób wytypowanych do przeprowadzenia badań.

 

W konferencji udział wzięli:

- Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch;

- Kierownik Pracowni Elektrofizjologii Klinicznej Kliniki Kardiologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Konsultant Krajowy ds. Kardiologii prof. Jarosław Kaźmierczak

- Dyrektor Wydziału Zdrowia dr nauk ekonomicznych Bożena Chudak;

- Project Manager Comarch Healthcare inż. Artur Słupecki

- lek. Łukasz Wierucki Zakład Prewencji i Dydaktyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Kierownik Działu Badań Klinicznych i Naukowych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

 

kw, KSPN-A

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Inauguracja NOMED-AF

Autor mn
Inauguracja NOMED-AF
Autor mn
Inauguracja NOMED-AF

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2017-08-04 14:00:47
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie