Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

I etap rekrutacji do szkół – podsumowanie (2019-07-12)

 
Wojewoda Lubuski i Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa na tle ścianki w barwach urzedu
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Lubuską Kurator Oświaty Ewą Rawą podsumowali pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

- Chcemy podsumować pierwszy etap rekrutacji absolwentów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w województwie lubuskim. Z radością przyznam, że przebiegła ona bardzo spokojnie i w naszym województwie nie spełniły się czarne scenariusze – mówił wojewoda o wprowadzeniu reformy rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Przeprowadzenie podwójnej rekrutacji wymagało ogromu pracy wykonanej przez dyrektorów szkół i nauczycieli. Kurator Oświaty podziękowała im za ten ogromny wysiłek, dodając:

- Kolejny raz podkreślam, że od bardzo dawna wraz z naszymi szkołami i prowadzącym je organami przygotowywaliśmy się do zmian i tej rekrutacji.  W szkołach przygotowano 19 664 miejsca dla 18 618 absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Jak widać każdy absolwent szkoły podstawowej i gimnazjum znajdzie swoje miejsce w szkole – podkreśliła Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa.

Infografika MEN dla całego kraju - mapa województwa z danymi dot. ilości miejsc w szkołach i ilosci absolwentów (liczby dla lubuskiego: 18618 uczniów i 19664 miejsca)Dziś kończy się pierwszy etap rekrutacji do lubuskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Po jej zakończeniu uczniowie będą mogli składać dokumenty do szkół posiadających wolne miejsca. Informacjami o nich dysponuje Kuratorium Oświaty oraz organy prowadzące szkoły wraz z ich dyrektorami. W miastach wojewódzkich – Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze – wystąpiło najwięcej sytuacji, gdzie uczniowie nie dostali się do żadnej ze szkół. To ponad 300 uczniów w Gorzowie i 500 w Zielonej Górze.

Głównym powodem tej sytuacji był brak wskazania szkoły drugiego wyboru. Kuratorium Oświaty podkreśla, że częstą sytuacją było również aplikowanie do szkół cieszących się dobrą opinią, przez uczniów z innych miast lub spoza województwa. 

kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-07-18 15:07:19
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie