Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

IV Kongres Sołtysów Powiatu Gorzowskiego (2019-04-12)

 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w IV Kongresie Sołtysów Powiatu Gorzowskiego. Spotkanie zostało zorganizowane z zaprzyjaźnionym powiatem Marchijsko-Odrzańskim.

- Polska bez wsi nie miałaby polskiej duszy. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim sołtysom za zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności- mówił Wojewoda  Lubuski Władysław Dajczak.

Czyste Powietrze

W ramach obrad kongresu odbyła się prelekcja przedstawiająca założenia programu „Czyste Powietrze”.  Jego celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają w skutek ogrzewania mieszkań i domów paliwem słabej jakości. Mieszkańcy mogą pozyskać  dofinansowanie do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy. Inwestycje dofinansowane z programu Czyste Powietrze zapewniają lepsze zarządzanie energią cieplną w domu o każdej porze roku. Ocieplenie nieruchomości połączone z wymianą okien pozwala zmniejszyć roczne wydatki na ogrzewanie nawet o 40 proc.

Podczas spotkania omówiono również nowe możliwości z których mogą skorzystać rolnicy. Przedstawiciel Kasy Rolniczej Ubezpieczenia Społecznego przedstawił warunki, które  należy spełnić, aby otrzymać emeryturę w ramach programu rządowego „ Mama 4 Plus”.

Projekt został zrealizowany przez Powiat Gorzowski przy wsparciu Euroregionu Pro Europa Viadrina , dzięki Europejskiemu Funduszowi Rozwoju Regionalnego.

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

ach

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-04-23 14:20:10
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie