Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

III posiedzenie „Gorzów `82” (2019-03-13)

Widok na salę i zebranych członków komitetu - w tle przemawia Wojewoda Lubuski (powiększ zdjęcie)
 
 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się trzecie posiedzenie komitetu organizacyjnego obchodów wydarzeń sierpniowych „Gorzów `82”.

- Podczas kolejnego, roboczego spotkania będziemy rozmawiali na temat finansowania projektów, które chcemy zrealizować. Do tej pory nie mieliśmy ich dokładnego obrazu finansowego, dlatego dziś chcielibyśmy dowiedzieć się, jakich kosztów należy się spodziewać – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przed posiedzeniem.

Wojewoda Władysław Dajczak poinformował komitet, że niedawno odbył spotkanie z Szefem Kancelarii Premiera Michałem Dworczykiem. W jego trakcie wojewoda przedstawił dotychczasowe ustalenia komitetu organizacyjnego oraz przekazał oficjalne zaproszenie na obchody i wniosek o objęcie ich honorowym patronatem przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

W trakcie spotkania członkowie komitetu omówili szczegółowo zakresy zadań, które będą realizowane w ramach organizacji obchodów. Ustalono również ich wstępny plan.

Komitet „Gorzów `82”

Głównym założeniem komitetu jest zorganizowanie uroczystości, które zgromadzą i zjednoczą mieszkańców wokół wydarzenia i ludzi, którzy wtedy zdecydowali się walczyć o wolność. Członkowie komitetu chcą by wydarzenia roku 1982 wpisały się na stałe w tożsamość miasta oraz mocno zaistniały w ogólnopolskiej debacie historycznej. Ważnym założeniem jest zainteresowanie wydarzeniami młodych ludzi i uświadomienie im rangi wydarzeń, głównie poprzez postawienie na edukację.kw


Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-03-13 14:47:45
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie