Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Hospicjum - tu dzielą się miłością (2018-09-10)

Wojewoda z proboszczem przecina wstęgę.
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w otwarciu  nowego skrzydła   Hospicjum przy Parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. Dzięki inwestycji więcej chorych będzie mogło skorzystać z profesjonalnej, medycznej opieki.

W Polsce można zaobserwować zmiany w strukturze demograficznej społeczeństwa. Przybywa osób starszych. Dlatego potrzebny jest system wsparcia dla osób w podeszłym wieku i niepełnosprawnych. Taką rolę od 2009 r. pełni Hospicjum przy parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. W związku z potrzebą zwiększenia opieki długoterminowej, geriatrycznej i paliatywnej zdecydowano o rozbudowie Hospicjum.

Ośrodek Integracji Społecznej, który prowadzi Hospicjum pozyskał środki finansowe na budowę  nowego  skrzydła Hospicjum. Uroczyste otwarcie nowego pawilonu poprzedziła msza św., w intencji wszystkich chorych, celebrowana przez Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak dziękował za tak ważną i potrzebną inicjatywę.

- Hospicjum to jest miejsce szczególne. To jest coś więcej niż ośrodek medyczny, bo tu trafiają ludzie, wobec których medycyna czasami jest bezradna. Ciężko chorzy potrzebują obecności  drugiego człowieka,  potrzebują po prostu serca. Często ból fizyczny jest dla nich mniej dokuczliwy niż samotność i opuszczenie. I w tym miejscu, w hospicjum otrzymują miłość i wrażliwość. Dziękuję Księdzu proboszczowi i wszystkim  tym, którzy wsparli tę inicjatywę – mówił do zebranych Wojewoda Lubuski.

W nowym skrzydle Hospicjum dostawionych zostanie 20 łóżek, dzięki czemu skrócony zostanie czas oczekiwania na usługi opieki geriatrycznej i długoterminowej. Trafi tu również wysokospecjalistyczny sprzęt.

mw

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Hospicjum - tu dzielą się miłością

Autor mw
Wojewoda Lubuski w jednej z sal hospicjum
Autor mw
Wojewoda Lubuski przemawia podczas wydarzenia
Autor mw
Symboliczne przecięcie wstęgi przez wojewodę

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-14 11:57:45
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie