Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Gorzów `82 – ostatnie posiedzenie (2019-09-17)

 
W tle wojewoda wita gości, na pierwszym panie zebrani uczestnicy komitetu
 

W trakcie ostatniego w tym roku spotkania komitetu organizatorów obchodów „Gorzów `82” Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, jako jego przewodniczący, podziękował za pracę na rzecz organizacji tegorocznych obchodów.

- Myślę, że wydarzenia, które zorganizowaliśmy były godnym uczczeniem tej daty. Nie wyobrażam sobie, by organizacja obchodów Gorzowskiego Sierpnia została zarzucona. Chcemy doprowadzić do obchodów okrągłej rocznicy, w  których będzie  uczestniczył Prezydent RP lub Premier RP. Wymaga to dużo wcześniejszego zaplanowania ale udało się już podczas Wydarzeń Zielonogórskich, myślę więc, że uda się również z Gorzowskim Sierpniem. To wydarzenie na to zasługuje – mówił wojewoda.  

W posiedzeniu uczestniczyli również przedstawiciele instytucji, które pomogły przy organizacji obchodów. Byli to m.in. przedstawiciele wojska i służb mundurowych.    

Zobacz relację z pierwszego dnia obchodów

Oficjalne obchody Gorzów `82

W tle wojewoda wita gości, na pierwszym panie zebrani uczestnicy komitetuKomitet „Gorzów `82”

Członkowie komitetu chcą by wydarzenia roku 1982 wpisały się na stałe w tożsamość miasta oraz mocno zaistniały w ogólnopolskiej debacie historycznej. Ważnym założeniem jest zainteresowanie wydarzeniami młodych ludzi i uświadomienie im rangi wydarzeń, głównie poprzez postawienie na edukację.

Głównym założeniem komitetu jest zorganizowanie uroczystości, które zgromadzą i zjednoczą mieszkańców wokół wydarzenia i ludzi, którzy wtedy zdecydowali się walczyć o wolność.

Kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-09-17 11:11:40
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie