Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Fundusz Dróg Samorządowych – wręczenie czeków (2019-05-20)

Wojewoda z burmistrzem Żar na tle biało-czerwonych flag (powiększ zdjęcie)
 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wręczenie czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W uroczystości uczestniczył Premier Mateusz Morawiecki.

Wojewoda Władysław Dajczak, jako gospodarz uroczystości przywitał zebranych przedstawicieli Rządu RP i samorządowców. Celem spotkania było wręczenie czeków na dofinasowanie zadań drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

 Nasze działania są działaniami wielotorowymi – na rzecz podniesienia standardów bezpieczeństwa, zmniejszenia emisyjności i zmniejszenia smogu – mówił Premier Mateusz Morawiecki na temat Funduszu Dróg Samorządowych. Jednocześnie podziękował Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimowi Brudzińskiemu oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiecie Rafalskiej za to, że mocno zabiegają o środki dla województwa lubuskiego.

– Inwestycje drogowe są najdroższymi inwestycjami podejmowanymi przez samorządy, ale też są najbliższe naszym sercom. Rozwiązują problemy i są ważne dla ludzi przez co wydają się społecznie najcenniejsze - podkreśliła Minister Elżbieta Rafalska dodając, że inwestycje w infrastrukturę drogową powinny być wspierane przez parlamentarzystów.

Promesy z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały m.in. Powiat Gorzowski, Powiat Żarski, Miasto Gorzów Wielkopolski, Powiat Zielonogórski, Gmina Międzyrzecz, Gmina Nowe Miasteczko, Miasto Kostrzyn nad Odrą. Łącznie aż 41 jednostek samorządowych otrzymało dofinansowanie do planowanych inwestycji.

O naborze

Do 17 września 2018 r. urząd przyjął 64 wnioski, w tym 41 wniosków na drogi gminne o łącznej kwocie dotacji – 39 522 936 zł oraz 23 wnioski na drogi powiatowe o łącznej kwocie dotacji – 36 145 481 zł. Ogólna kwota wniosków wynosi 75.668.417 zł.

Pismem z dnia 15 kwietnia br. Minister Infrastruktury przekazał Listę zadań zatwierdzonych przez Prezesa Rady Ministrów do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – drogi gminne i powiatowe. Kwota dofinansowania zadań w województwie lubuskim wynosi 54.547.589 zł.  Zgodnie z listą dofinansowanie otrzyma 14 zadań powiatowych oraz 27 zadań gminnych.


kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-05-27 10:58:59
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie