Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 (2020-02-11)

 

11 lutego w całej Europie obchodzony  jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Obchodom towarzyszą imprezy promujące numer alarmowy 112 w państwach unijnych.Działania promujące wiedzę o numerze 112 wśród dzieci, młodzieży i osób starszych mają doprowadzić do ograniczenia wskaźnika zgłoszeń fałszywych.

Numer alarmowy 112 został powołany do życia 29 lipca 1991 r. uchwałą Rady Europy, w której wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej zostały zobowiązane do jego uruchomienia. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęło swoją działalność 15 października 2013 roku.

Korzystanie z numeru alarmowego 112 jest bezpłatne i umożliwia połączenie się ze służbami ratowniczymi o każdej porze dnia i nocy na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej. W ramach numeru alarmowego 112 funkcjonują numery alarmowe Policji, Straży Pożarnej i Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Wojewoda odgrywa szczególną rolę w ramach systemu powiadamiania ratunkowego. Odpowiada on za jego zasadniczy element, tj. Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Zgodnie z Ustawą o systemie powiadamiania ratunkowego Wojewoda tworzy Centrum, określając jego lokalizację i szczegółową organizację, z uwzględnieniem kwestii finansowych, społecznych i terytorialnych w celu zapewnienia skuteczności działania systemu.

Najlepsi operatorzy z województwa lubuskiego otrzymali wyróżnienia od Premiera Mateusza Morawieckiego.


kw/CPR

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.


wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Aleksandra Chmielińska-Ciepły 2020-02-11 15:14:17
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie