Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Dzień Pracownika Socjalnego (2020-11-21)

Panie i Panowie
Pracownicy Pomocy Społecznej
wszyscy w woj. lubuskim 

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Co roku w tym czasie na Państwa – pracowników pomocy społecznej – ręce zewsząd składane są wyrazy uznania za codziennie ponoszony trud udzielania pomocy oraz wsparcia osobom najsłabszym, wykluczonym i bezradnym. Przez te wszystkie lata, zasłużenie, kierowane były do Państwa wyrazy wdzięczności, podziwu, szacunku dla wykonywania pracy, która jest tak naprawdę powołaniem i służbą, nieocenionym wsparciem dla rzeszy klientów i podopiecznych.

Rok 2020 z jego grozą epidemii – zbiorowym, jakże trudnym i traumatycznym doświadczeniem, okazał się i ciągle okazuje się sprawdzianem – dla nas wszystkich! Dla nas, jako ludzi troszczących się o bezpieczeństwo i dobrostan nie tylko swój, ale także swoich najbliższych, swoich współpracowników, społeczności lokalnych.

W tym czasie zapewnienie opieki osobom starszym, niepełnosprawnym, schorowanym w placówkach opieki, jak i domach rodzinnych nabrało zupełnie nowego wymiaru – niejednokrotnie walki o ich zdrowie i życie. Nagle pojawiła się nowa i znaczna grupa osób wymagających pomocy w codziennym funkcjonowaniu – osoby umieszczone w kwarantannie, osoby starsze czy z grup podwyższonego ryzyka zachorowania na Covid – 19. Obawa przed zakażeniem, pogorszeniem sytuacji materialnej, izolacja, ograniczenia i zmiany w wielu dziedzinach życia – dla części osób stały się doświadczeniami zbyt trudnymi, by sobie z nimi samodzielnie poradzić – bez specjalistycznego wsparcia.

Państwa postawa, profesjonalizm, zaangażowanie, właśnie w takich okolicznościach, zostały wystawione na ciężką próbę, z której w moim przekonaniu, wychodzą Państwo zwycięsko. Udowadniacie codzienną ciężką pracą, pokonywaniem własnych obaw i słabości, że klienci, podopieczni, pensjonariusze mogą na Was zawsze liczyć. Państwa działania, realizowane
w często trudnych warunkach, czynią ich życie lepszym, znośniejszym, bezpieczniejszym.

W imieniu tych, którzy nie zawsze potrafią wyrazić swoją wdzięczność, w imieniu własnym oraz moich służb, za wszystko, czego dokonaliście i za co ciągle robicie – dziękuję! W dniu Waszego Święta, życzę wszystkim pracownikom instytucji i placówek pomocy społecznej oraz osobom zaangażowanym w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, aby nigdy nie zabrakło Wam pasji. Nie zabrakło wewnętrznego przekonania, tej iskry, która daje siłę do podjęcia kolejnych wyzwań, kolejnego dnia, poczucia, że to wszystko ma sens.

Życzę Państwu, aby Wasza praca i poświęcenie były należycie doceniane w środowiskach lokalnych, na których rzecz pełnicie tak ważną rolę. Życzę również zdrowia, siły fizycznej, odporności psychicznej oraz miłości i wsparcia w rodzinach.

Na koniec wyrażam nadzieję, że przyszłoroczny Dzień Pracownika Socjalnego będziemy świętować w znacznie radośniejszych okolicznościach, mądrzejsi doświadczeniem przezwyciężenia pandemii i jej wieloaspektowych skutków, w co wnosicie Państwo swój cenny wkład.

 

Wojewoda Lubuski
Władysław Dajczak

                                                                                     


wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2020-11-21 08:57:54
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie