Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Dzień Edukacji Narodowej 2018 (2018-10-12)

 
Wojewoda Lubuski przemawia na ochodach Dnia Edukacji Narodowej (powiększ zdjęcie)
 
W Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyły się oficjalne obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.  W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Lubuski.
 
- Dzień Edukacji Narodowej to święto wyjątkowe i ważne. W tym roku ma ono szczególne znaczenie, ponieważ już za chwilę będziemy świętowali setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym kontekście warto pamiętać, że po 123 latach niewoli, gdy naszej Ojczyzny nie było na mapach Europy i świata, odrodziła się dlatego, że była przechowywana w sercach polskich rodzin. Byli również nauczyciele, którzy pielęgnowali język polski pomimo grożących im sankcji – mówił Wojewoda Lubuski, dodając
 
– W odrodzonej Polsce ponad 40% dorosłych Polaków nie potrafiło pisać i czytać. Dzięki doskonałej pracy nauczycieli w latach dwudziestych i trzydziestych udało się stworzyć z Polski silne państwo Europy. Wysiłek pokoleń Polaków oraz polskich nauczycieli zaowocował wykształceniem ludzi, którzy później, w czasie okupacji działali w konspiracji, walczyli w szeregach Armii Krajowej i na barykadach Powstania Warszawskiego. Tamtym nauczycielom należy im się wdzięczność i uznanie.
 
Wojewoda Lubuski podziękował wszystkim nauczycielom, którzy współcześnie przygotowują młodych ludzi do funkcjonowania w społeczeństwie i na rynku pracy. Podkreślił, jak ważne jest budowanie więzi z uczniami i motywowanie ich do rozwoju. Wojewoda podziękował również dyrektorom szkół i pracownikom administracji szkolnej za tworzenie warunków sprzyjających pracy, a rodzicom za dobrą współpracę i zainteresowanie życiem szkolnym. Słowa uznania skierowane zostały również w stronę samorządowców, dzięki którym było możliwe sprawne wprowadzenie reformy edukacji.
 
- Premier Mateusz Morawiecki powtarza, że nie ma nowoczesnej gospodarki  bez dobrej szkoły, prężnie działających ośrodków naukowych i badawczych. Dlatego też w przyszłym roku do polskiej nauki trafi ponad 1 mld 300 mln zł – podkreślił wojewoda dodając, że zdaje sobie sprawę z finansowych oczekiwań, jakie nauczyciele kierują wobec rządu Podkreślił, że na naprawienie wieloletnich zaniedbań potrzeba czasu. 
 
Podczas uroczystości w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odznaczeniami państwowymi uhonorowano 132 pracowników oświaty. Otrzymali oni m.in. złoty, srebrny i brązowy Krzyż Zasługi oraz medale Za Długoletnią Służbę. Wręczono również medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz nagrody Lubuskiego Kuratora Oświaty.

 

kw

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Autor jk
Grupa dzieci śpiewa Hymn Polski. Uczniowie Pierwszej Szkoły Podstawowej Montessori w Gorzowie Wielkopolskim.
Autor jk
Przemawia Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa.
Autor jk
Przemawia Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.
Autor jk
Wojewoda wręcza odznaczenia wyróżnionym nauczycielom.
Autor jk
Zdjęcie grupowe, Wojewoda Lubuski i Lubuski Kurator Oświaty z odznaczonymi Medalem za Długoletnią Służbę.
Autor jk
Wojewoda Lubuski wręcza odznaczenia wyróżnionym nauczycielom.
Autor jk
Wojewoda Lubuski i Lubuski Kurator Oświaty wręczają odznaczenia wyróżnionym nauczycielom.
Autor jk
Wojewoda Lubuski i Lubuski Kurator Oświaty wręczają odznaczenia wyróżnionym nauczycielom.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-13 15:26:33
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie