Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Dzieci też znają numer 112 (2018-02-12)

 

Prawie stu gorzowskich przedszkolaków uczyło się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, jak należy korzystać z numeru alarmowego 112. Praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy zorganizowali Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Państwowa Straż Pożarna, Policja i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra.  

W Lubuskiem dzwoniąc na numer alarmowy 112 łączymy się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego działającym w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego przedszkolaki uczyły się, że numer 112 służy wyłącznie do ratowania życia, zdrowia i mienia w nagłych wypadkach.

Przypomniał o tym również Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który informował, że ponad 70 procent fałszywych alarmów uniemożliwia udzielenie na czas pomocy osobom, które faktycznie jej potrzebują.

Wojewoda zauważył jednocześnie, że dzieci potrafią już skutecznie wezwać pomoc dzwoniąc na numer 112:

-Tak zrobiła ośmioletnia Joasia Raniewicz z Sulęcina, która zawiadomiła o pożarze w domu. Dziewczynka za dzielność otrzymała medal „Młody Bohater” od Ministra Mariusza Błaszczaka -przypomniał Wojewoda.

W trakcie pokazu strażacy i policjanci uczyli dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak należy przeprowadzić rozmowę z operatorem numeru 112.

 

mw

wszystkie wydarzenia

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-02-12 14:40:08
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie