Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Druga rocznica współprowadzenia Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej (2020-06-29)

 
 
 
Mija druga rocznica podpisania umowy o współprowadzeniu Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiat Międzyrzecki. Z tej okazji na murach muzeum zawisła tablica informacyjna.

- Po długich staraniach, które trwały około 20 lat, udało się doprowadzić do współprowadzenia Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To naprawdę historyczny moment. To miejsce ważne dla kultury i dziedzictwa Ziemi Lubuskiej, a dziś, po dwóch latach wiemy, że prowadzenie go stało się znacznie łatwiejsze – mówił w czasie odsłonięcia tablicy Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

29 czerwca 2018 roku dla Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego nastała nowa era.  Wtedy w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego została podpisana umowa w sprawie prowadzenia go jako wspólnej instytucji kultury. Od tego czasu działania Muzeum nabrały tempa.

Współprowadzenie instytucji pozwoliło przede wszystkim na przeprowadzenie remontów oraz rozbiórkę i odbudowę mostu na rzece Paklicy. Zbiory muzealne oraz zbiory biblioteczne powiększyły się. Przeprowadzono również prace konserwacyjne. Znajdująca się w Muzeum pracownia digitalizacji została wyposażona w niezbędny sprzęt.

W 2019 roku instytucja zrealizowała 85 projektów edukacyjnych, w których uczestniczyło 2 628 osób. Frekwencja zwiedzających przekroczyła 18 000 osób. Również w 2019 roku zespół zamkowo-muzealny w Międzyrzeczu został zgłoszony do uznania za Pomnik Historii. kw

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2020-07-06 14:24:08
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie