Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Dożynki w Szczańcu 2019 (2019-08-17)

 
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w dożynkach w gminie Szczaniec.  Podczas uroczystości przekazał rolnikom podziękowania za upór i trud włożony w uprawę ziemi.

Gminne Dożynki w Szczańcu rozpoczęły się polową mszą świętą. Po przemówieniach nastąpił obrzęd dożynkowy, który zakończono uroczystym podziałem chleba.

- Dziękujemy za  ten chleb. W tym roku powstał on ze zboża, które rosło na twardej i spalonej ziemi, a które mamy tylko dlatego, że wystarcza Wam rolniczego uporu, pracowitości i miłości do Ojczyzny oraz naszej ziemi- podkreślał Władysław Dajczak

Podczas dożynek Wojewoda Lubuski wraz z Wójtem Gminy Szczaniec miał okazję zapoznać się  z produktami stworzonymi przez lokalnych rzemieślników oraz wyrobami szczanieckich gospodarzy.

Dożynki

Inaczej nazywane świętem plonów, to staropolski zwyczaj związany z zakończeniem żniw i prac polowych. Jego celem jest dziękczynienie za zebrane plony. Podczas obrzędu dożynkowego Starostowie Dożynkowi  na ręce włodarza przekazują chleb oraz inne płody ziemi. Bochenek jest uroczyście dzielony i rozdawany wśród uczestników dożynek. Jednym z elementów dożynek jest także wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego.

ach
Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-08-22 12:58:07
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie