Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Dotacje na lubuskie zabytki (2018-07-03)

Wojewoda wręcza decyzję, za nim stoi Wojewódzki Kurator Zabytków
 

Umowy na dofinansowanie renowacji lubuskich zabytków, w ramach dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach w roku 2018, zostały podpisane. Wsparciem zostało objętych 28 obiektów.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zaakceptował podział środków na renowacje lubuskich zabytków w ramach dotacji celowych na 2018 rok. W czasie uroczystości podpisania umów wojewoda podziękował wszystkim beneficjentom za podjęcie trudnych prac, które mają na celu ochronę naszego materialnego dziedzictwa kulturalnego. Życzył również pozytywnego zakończenia podjętych prac konserwatorskich.

Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków  Barbara Bielinis-Kopeć przeznaczyła w tym roku ponad 400 tys. zł na ochronę i konserwację zabytków, przeznaczonych do realizacji w ramach dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach.

Umowy podpisała Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz przedstawiciele gmin i parafii w województwie. Największe wsparcie w wysokości 50 000 zł otrzymały: Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubięcinie na remont elewacji kościoła cmentarnego pw. św. Katarzyny w Lubięcinie i Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku na konserwację i restaurację szkieletowej konstrukcji wieży, wymiana poszycia dachowego wieży kościoła filialnego w Borowie Polskim.

Poniżej publikujemy podział środków budżetowych, ujętych w Dziale 921 Rozdział 92120 – Ochrona i konserwacja zabytków do realizacji w ramach dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach w roku 2018.

 

jk

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Podział środków 2018 Podział środków 2018 2018-11-15 11:20
Katarzyna Wojciechowska
610.13KB Podział środków 2018 pobierz

Podobne wiadomości:

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-15 11:20:18
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie