Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Dofinansowanie dla Powiatu Krośnieńskiego (2017-12-06)

 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Krośnieńskim, a Wojewodą Lubuskim. Powiat otrzymał dofinansowanie na zakup nowoczesnego sprzętu i aparatury diagnostyczno-leczniczej.

Wojewoda Władysław Dajczak podpisał z Powiatem Krośnieńskim umowę o przekazanie dotacji z budżetu państwa na dofinansowanie zadania „Nowoczesne centrum usług medycznych w Powiecie Krośnieńskim z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego dla Zachodniego Centrum Medycznego Spółka z o.o w Krośnie Odrzańskim”.

Dzięki staraniom Wojewody Lubuskiego udało się pozyskać dotację z budżetu państwa, która ma być przeznaczona na dofinansowanie zadania o wartości 1.500.000 zł. W tym finansowanie z dotacji budżetu państwa wynosi 1.200.000 zł (tj. 80 % kosztów zadania), a Powiat Krośnieński ze środków własnych pokryje 300.000 zł (tj. 20 % kosztów zadania).

Wojewoda Władysław Dajczak zaznaczył, że jest to ważna decyzja i dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców powiatu krośnieńskiego:

– Projekt Zachodniego Centrum Medycznego w Krośnie Odrzańskim zakłada stworzenie nowoczesnego centrum usług medycznych. 80% dofinansowania pochodzi z budżetu państwa. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup przede wszystkim urządzeń medycznych, które będą zabezpieczały potrzeby zdrowotne mieszkańców – powiedział Wojewoda Lubuski.

W proces pozyskania dotacji zaangażowanych było wiele instytucji, m.in: Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Rozwoju. W podpisaniu samej umowy wzięli udział: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Starosta Powiatu Krośnieńskiego Mirosław Glaz, Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Tomasz Kaczmarek.


kw,jk, WZ

 

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Dofinansowanie dla Powiatu Krośnieńskiego

Autor jk
Dofinansowanie dla Powiatu Krośnieńskiego
Autor jk
Dofinansowanie dla Powiatu Krośnieńskiego

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-12-13 20:10:36
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie