Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Dodatkowy nabór do Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych (2019-09-10)

 
Wojewoda podczas konerencji na temat dodatkowego naboru
 
 

– Cały czas powtarzamy, że chodzi o likwidację wykluczenia komunikacyjnego, uciążliwego zwłaszcza dla mieszkańców małych miejscowości – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas ogłoszenia dodatkowego naboru do Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Wojewoda Lubuski ogłosił nabór uzupełniający wniosków do Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Wnioski będzie można składać od 12 września do 11 października br. Ogłoszenie o naborze jest już dostępne na stronie BIP urzędu.

- Cały czas powtarzamy, że chodzi o likwidację wykluczenia komunikacyjnego, uciążliwego zwłaszcza dla mieszkańców małych miejscowości. Mam nadzieję, że samorządy zechcą sięgnąć po te dodatkowe pieniądze – podkreślał wojewoda.

Wojewoda Lubuski oraz dyrektor Wydziału Infrastuktury LUW Dopłacie ze środków Funduszu podlegają linie komunikacyjne, które nie funkcjonują minimum 3 miesiące przed dnia wejścia w życie ustawy o Funduszu. Podlegają jej również linie, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po wejściu w życie ustawy.

Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych

Od 5 do 16 sierpnia 2019 r Wojewoda Lubuski prowadził nabór wniosków o objęcie dopłatą przewozów autobusowych. Wnioski mogły składać gminy, powiaty oraz ich związki, a także samorząd województwa.

Wysokość środków  przeznaczonych na dopłaty w roku 2019 w województwie lubuskim wynosi 13 173 440,89 zł. W sierpniowym naborze wniosków przyznano dopłaty w łącznej kwocie 236 560,00 zł.

kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-09-10 13:40:05
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie