Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Dodatkowe środki dla szpitali (2019-09-10)

 
Widok na uczestników spotkania, w tle przemawia Wojewoda Lubuski
 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z dyrektorami lubuskich szpitali powiatowych. Omówiono zmiany związane ze wzrostem ryczałtu dla szpitali.

Wojewoda Lubuski, Wicewojewoda Lubuski i Dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ spotkali się z dyrektorami lubuskich szpitali w celu omówienia zmian związanych ze wzrostem ryczałtu dla szpitali.

Jednym z elementów planowanych zmian będzie przekazanie dodatkowej puli środków na funkcjonowanie szpitali powiatowych. Jest to trzecia w tym roku transza pieniędzy przeznaczona na wzrost ryczałtu . Obecnie w ramach sieci szpitali w woj. lubuskim funkcjonuje 20 szpitali, w tym: 11 szpitali - I poziomu zabezpieczenia oraz 2 szpitale II poziomu zabezpieczenia. Kwota ryczałtu za rok 2019 wzrośnie o 4% dla szpitali I poziomu i o 3% dla szpitalu poziomu II. O sposobie podziału dodatkowych środków będzie decydował dyrektor szpitala. Przekazane kwoty mogą być przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych.

Oprócz szpitali o znaczeniu regionalnym, dodatkowe środki przeznaczone zostaną także na wzrost wyceny 34 świadczeń wysokospecjalistycznych, które realizowane są przede wszystkim w ośrodkach referencyjnych (szpitalach klinicznych i instytutach badawczych). Projektowane zmiany będą miały pozytywny wpływ także na szpitale w województwie lubuskim. Łączna kwota ryczałtu na rok 2019 wzrośnie dodatkowo o  6 mln zł.Przemawia dyrektor lubuskiego oddziału wojewódzkiego NFZ, obok wojewoda lubuski

 

WZ, NFZ

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-09-10 15:43:17
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie