Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Dialog w sprawie byłego SP ZOZ w Kostrzynie nad Odrą (2013-02-26)

Wojewoda i zarząd Powiatu Gorzowskiego wspólnie o likwidowanym SP ZOZ w Kostrzynie nad Odrą. Termin zakończenia likwidacji byłego szpitala w Kostrzynie może zostać skrócony. To wynik rozmów wojewody lubuskiego Marcina Jabłońskiego i starosty gorzowskiego Józefa Kruczkowskiego.

Na prośbę starosty Powiatu Gorzowskiego Józefa Kruczkowskiego, wojewoda lubuski Marcin Jabłoński przyjął w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim członków prezydium i zarządu Powiatu Gorzowskiego. Spotkanie dotyczyło omówienia przyszłości powiatu, który zmaga się z narastaniem długu po dawnym szpitalu w Kostrzynie nad Odrą.

Spotkanie z przedstawicielami Powiatu Gorzowskiego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim  poprzedzone było rozmowami wojewody lubuskiego Marcina Jabłońskiego z prezesem Regionalnej Izby Obrachunkowej Ryszardem Zajączkowskim, szefem Państwowej Inspekcji Pracy Franciszkiem Grześkowiakiem oraz dyrektorem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gorzowie Wlkp. Romanem Królem. Wszyscy stoją na stanowisku, że przewidywany termin zakończenia likwidacji SP ZOZ w Kostrzynie nad Odrą, 31 grudnia 2017 roku, może spowodować nieodwracalne skutki dla całego powiatu.

- Wielokrotnie podejmowaliśmy działania, które miały na celu pomoc powiatowi w rozwiązaniu problemu rosnącego zadłużenia likwidowanego szpitala w Kostrzynie  nad Odrą - powiedział wojewoda. - Wciąż jesteśmy otwarci i gotowi do pomocy. Muszą już jednak zostać podjęte konkretne działania, zmierzające do zakończenia narastania długu – stwierdził stanowczo wojewoda Marcin Jabłoński. Należy rozważyć zmianę uchwały powiatu gorzowskiego nr 38/VII/2011 z dnia 3.06.2011, co spowoduje skrócenie terminu likwidacji  byłego SP ZOZ w Kostrzynie nad Odrą. Tym samym zatrzymane zostanie narastanie długu likwidowanego SP ZOZ w Kostrzynie.

Starosta gorzowski dziękując za możliwość spotkania powiedział: - Tylko dzięki wspólnym inicjatywom uda nam się szczęśliwie rozwiązać sprawę likwidowanego SP ZOZ w Kostrzynie nad Odrą.

- Nadszedł czas nieuchronności pewnych działań - oświadczył wojewoda. – Odkładanie tego problemu w czasie działa na szkodę powiatu, wierzycieli likwidowanego szpitala i jego pracowników.

Starosta Józef Kruczkowski poinformował, że powiat podjął starania o pożyczkę z budżetu państwa w wysokości około 60 milionów złotych.

- To już ostatnia szansa, by problem rozwiązać kompleksowo. Ponadto, starosta gorzowski podkreślił, że skrócenie terminu likwidacji  było rozważane i jest nawet deklaracja radnych, by zmienić uchwałę w tej sprawie.

Spotkanie w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim zakończyło się deklaracją o współpracy w zakresie starań o pożyczkę dla powiatu.

Na koniec przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Iliaszewicz podziękował wojewodzie lubuskiemu Marcinowi Jabłońskiemu za deklarację wsparcia, a starosta Józef Kruczkowski symbolicznie przekazał założenia do projektu wniosku  o pożyczkę dla powiatu.

 ml

 

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Dialog w sprawie byłego SP ZOZ w Kostrzynie nad Odrą

Autor A. Piotrowski
Spotkanie z prezesem Regionalnej Izby Obrachunkowej Ryszardem Zajączkowskim, szefem Państwowej Inspekcji Pracy Franciszkiem Grześkowiakiem oraz dyrektorem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gorzowie Wlkp. Romanem Królem
Autor A. Piotrowski
Autor A. Piotrowski
Od lewej: Franciszek Grześkowiak z Państwowej Inspekcji Pracy w Gorzowie Wlkp. i Roman Król, dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gorzowie Wlkp.
Autor A. Piotrowski
Autor A. Piotrowski
Autor A. Piotrowski
Spotkanie wojewody z członkami prezydium i zarządu Powiatu Gorzowskiego
Autor A. Piotrowski
Autor A. Piotrowski
Autor A. Piotrowski
Autor A. Piotrowski

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Paweł Siminiak 2013-03-04 18:13:29
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie