Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Częściowe wznowienie obsługi klientów (2020-05-18)

Z dniem 19 maja 2020r. Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców częściowo wznawia obsługę klientów. Aby zapewnić bezpieczeństwo klientów i pracowników oraz uniknąć ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 obsługiwane będą wyłącznie osoby, które umówią się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej Wojewody Lubuskiego (ikona „Rejestracja wizyt” na stronie głównej www.lubuskie.uw.gov.pl). Przed umówioną wizytą prosimy o zapoznanie się z zasadami obsługi klientów na hali obsługi LUW w Gorzowie Wlkp. oraz w Delegaturze LUW w Zielonej Górze, które opisaliśmy poniżej. Mamy nadzieję, że konieczność wprowadzenia ograniczeń spotka się z Państwa zrozumieniem i pozwoli na sprawną i bezpieczną obsługę.

Wznowiona zostaje obsługa w zakresie:

 • przyjmowania wniosków o wydanie paszportu, wniosków o pobyt obywateli UE, zaproszeń,
 • odbioru paszportów, dokumentów obywateli UE, zaproszeń,
 • uzupełniania braków formalnych we wnioskach o pobyt dla cudzoziemców (pobranie odcisków palców, umieszczenie pieczęci w paszporcie),
 • odbioru kart pobytu.

W zakresie przyjmowania wniosków o pobyt, wniosków o wymianę karty pobytu, wniosków o zezwolenie na pracę i spraw dotyczących obywatelstwa polskiego obsługa bezpośrednia pozostaje zawieszona. Wnioski nadal można składać za pośrednictwem poczty, natomiast informacje uzyskać telefonicznie poprzez:

 • infolinię Oddziału Cudzoziemców: 95 785 18 53
 • infolinię Oddziału Paszportów i Migracji w Gorzowie Wlkp.: 95 785 18 57
 • infolinię Oddziału Paszportów w Zielonej Górze: 68 452 71 38
 • infolinię Oddziału Zezwoleń na Pracę: 95 785 18 56
 • w sprawach dotyczących obywatelstwa polskiego - 95 785 15 07 lub 95 785 15 05
 • w sprawach dotyczących poświadczenia obywatelstwa polskiego - 95 785 15 10
 • sekretariat Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców: 95 785 15 00

Zasady obsługi klientów w sprawach paszportów i cudzoziemców w hali obsługi LUW w Gorzowie Wlkp. (wejście z tyłu budynku LUW, przejście od strony Urzędu Skarbowego)

Po zarezerwowaniu wizyty, na wskazany przy rejestracji e-mail przesłane zostanie potwierdzenie rezerwacji. Na wizytę należy przyjść wraz z tym potwierdzeniem (wydruk lub e-mail w telefonie). Przed wejściem na halę konieczne będzie podanie pracownikowi imienia, nazwiska oraz daty i godziny wizyty.

Z uwagi na konieczność zachowania reżimu sanitarnego i unikanie kolejek prosimy o przychodzenie 10 minut przed umówioną godziną. Osoby, które pojawią się wcześniej będą musiały czekać na wizytę przed budynkiem. Osoby bez rezerwacji nie będą wpuszczane.

Na wizytę należy pojawić się w maseczce lub innej zasłonie ust i nosa. W oczekiwaniu na wejście do hali prosimy zachować dystans 2 m między oczekującymi. Po wejściu do hali należy zdezynfekować dłonie oraz poddać się pomiarowi temperatury. Ściągnięcie maseczki lub innej zasłony ust i nosa może być wykonane wyłącznie na wyraźne polecenie pracownika urzędu w celu sprawdzenia tożsamości.

W hali przebywać mogą wyłącznie osoby, które są obsługiwane oraz osoby, których wizyta jest następna w kolejności. Po wyjściu osoby obsługiwanej wpuszczany będzie kolejny klient.

Na wizytę należy przyjść przygotowanym, gdyż nie będzie możliwości powrotu do hali i uzupełnienia wniosku. W przypadku cudzoziemców należy mieć za sobą paszport oraz dokumenty niezbędne do uzupełnienia wniosku. Jeżeli do wniosku nie został dołączony dowód wpłaty opłaty również należy go ze sobą mieć. Jeżeli klient nie chce zostawiać oryginałów dokumentów musi posiadać ze sobą ich kopie oraz oryginały. Pracownicy nie będą kopiować oryginałów dokumentów.

Klienci chcący złożyć wniosek o paszport, będą mieli możliwość wypełnienia go po wejściu do Oddziału. Prosimy zapoznać się z wysokością opłat za wydanie paszportu, aby na wizytę przyjść z dowodem wpłaty. Jeżeli wniosek o paszport będzie składany dla osoby małoletniej do hali wejść może z opiekunami. Wizytę proszę rezerwować podając dane dziecka. Jeżeli wnioski będą składane również dla rodziców, muszą oni umówić dla siebie wizyty.

Prosimy o przemyślane rezerwacje terminów, tak aby nie blokować ich innym chętnym.

Zasady obsługi klientów w Oddziale Paszportów w Delegaturze LUW w Zielonej Górze

Po zarezerwowaniu wizyty, na wskazany przy rejestracji e-mail przesłane zostanie potwierdzenie rezerwacji. Na wizytę należy przyjść wraz z tym potwierdzeniem (wydruk lub e-mail w telefonie). Wejście do Oddziału Paszportów możliwe będzie przez główne wejście do Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 5. Aby wejść do budynku konieczne będzie podanie pracownikowi ochrony numeru rezerwacji.

Z uwagi na konieczność zachowania reżimu sanitarnego i unikanie kolejek prosimy o przychodzenie 15 minut przed umówioną godziną. Osoby, które pojawią się wcześniej będą musiały czekać na wizytę poza budynkiem. Osoby bez rezerwacji nie będą wpuszczane.

Na wizytę należy pojawić się w maseczce lub innej zasłonie ust i nosa. Podczas oczekiwania na obsługę  prosimy zachować dystans 2 m między oczekującymi. Ściągnięcie maseczki lub innej zasłony ust i nosa może być wykonane wyłącznie na wyraźne polecenie pracownika urzędu w celu sprawdzenia tożsamości.

Na wizytę należy przyjść przygotowanym, gdyż nie będzie możliwości powrotu do Oddziału i uzupełnienia wniosku. Klienci chcący złożyć wniosek o paszport, będą mieli możliwość wypełnienia go po wejściu do Oddziału. Prosimy zapoznać się z wysokością opłat za wydanie paszportu, aby na wizytę przyjść z dowodem wpłaty. Jeżeli wniosek o paszport będzie składany dla osoby małoletniej do Oddziału wejść może z opiekunami. Wizytę proszę rezerwować podając dane dziecka. Jeżeli wnioski będą składane również dla rodziców, muszą oni umówić dla siebie wizyty.

Prosimy o przemyślane rezerwacje terminów, tak aby nie blokować ich innym chętnym.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2020-05-25 08:25:41
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie