Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Bus 500+ zaparkował w Torzymiu, Łagowie i Lubrzy (2019-07-16)

Bus 500 plus i pracownicy LUW
 
 

W regionie trwa kampania informacyjna w związku z naborem wniosków do nowej odsłony programu Rodzina 500+. Mobilny punkt informacyjny odwiedził Torzym, Łagów i Lubrzę.

Wraz ze zmianami, jakie przeszedł program "Rodzina 500+", Lubuski Urząd Wojewódzki prowadzi kampanię informacyjną na terenie województwa. Jej częścią są mobilne punkty, w których pracownicy urzędu służą pomocą i informacją.  W ten sposób Lubuski Urząd Wojewódzki chce dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców regionu, aby poinformować ich o zmianach w programie Rodzina 500+. Podczas wizyty busa 500+ mieszkańcy mogą,  m.in. dowiedzieć się jak wypełnić wniosek, wyjaśnić w jaki sposób liczyć dochód w rodzinie.

Od 1 lipca program Rodzina 500+ funkcjonuje w rozszerzonej formule. Dzięki zmianom, świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom do 18 roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

Wnioski o przyznanie świadczenia można składać za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu https://empatia.mpips.gov.pl/ oraz platformy usług elektronicznych ZUS.  Osoby zainteresowane składaniem wniosków tradycyjną papierową formą, będą mogły to zrobić od 1 sierpnia 2019 r. osobiście w gminie ze względu na miejsce zamieszkania lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. Złożenie wniosku w miesiącach wakacyjnych gwarantuje wypłatę świadczeń do 31 października z wyrównaniem od 1 lipca.

Trasa Busa 500+ w nowej odsłonie 17.07.2019 r.:

godz. 9.00 - Brzeźnica

godz. 11.00 - Nowogród Bobrzański

mw

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-07-16 12:25:44
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie