Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Bezpieczne wakacje! (2020-06-25)

 
 
 
Od 27 czerwca ponad 123 tysiące lubuskich uczniów rozpoczyna wakacje. Wszystkie służby wojewody w regionie są przygotowane, aby zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym mieszkańcom podczas letniego wypoczynku. – Bezpieczeństwo podczas wakacji jest wspólnym priorytetem – podkreślił wojewoda Władysław Dajczak.

Służby wojewody przedstawiły działania, które będą podejmowane, aby najmłodsi lubuszanie w czasie wypoczynku mogli się czuć bezpiecznie. Na konferencji prasowej o gotowości do działań zapewniali: Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak, p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Pasterski, Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa, Zastępca Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu  Drogowego Mirosław Jesiołkiewicz.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreślił, że zapewnienie bezpieczeństwa młodym Lubuszanom podczas wakacji jest wspólnym priorytetem. Zapewnił, że wszystkie służby w województwie lubuskim, odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców, są przygotowane, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

– 27 czerwca ponad 123 tysięczna rzesza młodych lubuszan rozpoczyna piękny czas wakacji. W tym roku szkoła wyglądała trochę inaczej niż zwykle, jednak ten czas zawsze jest czasem radosnym i pięknym dla ludzi młodych. Apeluję do wszystkich młodych Lubuszan, aby w podczas zasłużonego odpoczynku nigdy nie wyłączali myślenia, gdyż czas wakacji niesie z sobą też wiele zagrożeń. Apeluję też do rodziców, aby mieli nadzór nad swoimi pociechami – powiedział w czasie konferencji prasowej wojewoda Władysław Dajczak.

– Zapewniam, że wszystkie służby w województwie lubuskim odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców, są przygotowane, aby w sposób szczególny opiekować się, nadzorować i troszczyć o młodych ludzi, którzy będą podczas wakacji korzystali z czasu wolnego. Głęboko wierzę, że tak jak w roku poprzednim, tak samo w tym roku, wszyscy młodzi Lubuszanie, wypoczęci i zdrowi wrócą 1 września do swoich szkół ­­– podkreślił Wojewoda Lubuski.

Działania służb

Podczas wakacji w Lubuskiem nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwać będą policjanci, którzy wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzą kontrole pojazdów przewożących dzieci na letnie wypoczynki. Sprawdzany będzie stan techniczny autokarów przewożących dzieci i młodzież oraz stan trzeźwości kierowców, pilotów wycieczek.

Kuratorium oświaty prowadzić będzie nadzór nad wypoczynkiem zorganizowanym na terenie woj. lubuskiego. Na podstawie zgłoszeń zamieszczonych w bazie wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl Kurator Oświaty ustala plan kontroli placówek wypoczynku znajdujących się na terenie województwa lubuskiego.

Telefon alarmowy

Na okres wypoczynku Lubuski Kurator Oświaty uruchamia całodobowy telefon interwencyjny: 784 675 096.

Telefonicznie można zgłaszać zastrzeżenia dotyczące organizacji wypoczynku, w szczególności przypadki występowania zagrożeń dla zdrowia lub życia uczestników wypoczynku a także zastrzeżenia dotyczące organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.

  • Ze względu na sytuację epidemiologiczną opracowane zostały zalecenia dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży oraz Aneks do instrukcji GIS w sprawie wymagań higieniczno-sanitarnych dla stacjonarnych obozów pod namiotami w związku z epidemią COVID-19.

Wakacje 27 czerwca br. rozpoczyna w województwie lubuskim 123 630 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

jk

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2020-06-29 12:43:42
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie