Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Bezpieczne ferie 2019 (2019-01-11)

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas konferencji, obok I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji
 

Wszystkie służby wojewody są przygotowane i zaangażowane do wzmożonego wysiłku na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców województwa lubuskiego. – Bezpieczeństwo podczas ferii jest priorytetem dla nas wszystkich – podkreślił wojewoda Władysław Dajczak.

Służby przedstawiły działania, które będą podejmowane, aby najmłodsi lubuszanie w czasie wypoczynku mogli się czuć bezpiecznie. Na konferencji prasowej o gotowości do działań zapewniali: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz, Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak, Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa, Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Bogdan Trzpis, Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp. lek. med. Dorota Konaszczuk.

Bezpieczeństwo jest priorytetem

W czasie konferencji prasowej Wojewoda Lubuski zapewnił, że wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo są przygotowane i zaangażowane do wzmożonego wysiłku na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców województwa lubuskiego. Wojewoda zaapelował także do dzieci, aby w czasie zimowego wypoczynku pamiętały o zasadach bezpieczeństwa.

– Rozpoczyna się bardzo oczekiwany czas wypoczynku dla ponad 117 tysięcy najmłodszych Lubuszan. Bezpieczeństwo podczas ferii jest priorytetem dla nas wszystkich, którzy o to bezpieczeństwo w regionie dbają. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, w czasie konwentu wojewodów mówił, żeby w czasie ferii zimowych działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo były na pierwszym miejscu, i u nas w województwie tak będzie – mówił wojewoda Władysław Daczjak dodając, że Lubuski Urząd Wojewódzki przygotował dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych informatory na temat zachowania bezpieczeństwa podczas ferii.  

Kontrole w miejscach rozrywki dla dzieci i młodzieży

Wojewoda Lubuski podkreślił, że zwrócił się z pismem do przedstawicieli samorządu terytorialnego województwa lubuskiego o przeprowadzenie kontroli we wszystkich miejscach rozrywki dla dzieci i młodzieży w regionie. Kontrole dotyczą obiektów służących rekreacji, rozrywce, zabawom ruchowym, zarówno w przestrzeni otwartej jak i zamkniętej. Ma to szczególne znaczenie ze względu na zbliżające się ferie zimowe, kiedy wzrośnie zapotrzebowanie na wszelkiego typu atrakcje dla młodych osób.

Wojewoda zalecił by zwrócić szczególną uwagę na obiekty typu: duże place zabaw, skate parki, parki trampolin, salony zabaw dla dzieci, salony gier, siłownie plenerowe, tory przeszkód. Przeglądy i kontrole obiektów odbędą się we współpracy z Policją, Państwową Strażą Pożarną, Inspekcją Nadzoru Budowlanego, Sanepidu.

Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa poinformowała, że na terenie województwa lubuskiego zorganizowanych zostanie 105 form wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Będą to przede wszystkim półkolonie. Miejsca wypoczynku zgłoszone do Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. będą również kontrolowane. Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej sprawdzą warunki, w jakich przebywać będą dzieci podczas zimowych kolonii.

Na bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwać będą policjanci, którzy wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzą kontrole pojazdów przewożących dzieci na zimowiska. Sprawdzany będzie stan techniczny autokarów przewożących dzieci i młodzież oraz stan trzeźwości kierowców, jak i pilotów wycieczek.

Do kogo powinni zgłaszać się rodzice

  • badanie stanu technicznego autokaru, czas pracy kierowców oraz ich trzeźwość  - Policja, Inspekcja Transportu Drogowego
  • w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości na zimowisku, kolonii, np. złej opieki - Kuratorium Oświaty, na terenie którego odbywa się zorganizowany wypoczynek
  • w przypadku zastrzeżeń do warunków higieniczno-sanitarnych na kolonii lub zimowisku - Państwowa Inspekcja Sanitarna

W naszym regionie ferie zimowe potrwają od 14 do 25 stycznia 2019 r.

 

jk

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 2 ]
Bezpieczne Ferie Bezpieczne Ferie 2019-01-11 13:40
Jolanta Krynicka
3.75MB Bezpieczne Ferie pobierz
Bezpieczne Ferie - zasady Bałwanka Śnieżka Bezpieczne Ferie - zasady Bałwanka Śnieżka 2019-01-11 13:41
Jolanta Krynicka
2.96MB Bezpieczne Ferie - zasady Bałwanka Śnieżka pobierz

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Bezpieczne ferie 2019

Autor jk
Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wypowiada się do mediów
Autor jk
Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp. lek. med. Dorota Konaszczuk, obok Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak
Autor jk
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas konferencji, obok I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji
Autor fot. KWP
Uczestnicy konferencji prasowej, zdjęcie grupowe

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-01-29 07:59:25
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie