Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Bartosz Zmarzlik udekorowany! (2019-10-09)

Na wniosek Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Bartosza Zmarzlika Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Nowy Indywidualny Mistrz Świata na Żużlu jest jedną z najmłodszych osób uhonorowanych tym wysokim odznaczeniem.  

- To naprawdę wyjątkowa chwila, wyjątkowy moment dla województwa lubuskiego. To jest wydarzenie, które miało miejsce w historii tylko dwa razy. Teraz Mistrzem Świata zostaje zawodnik, który jest wychowankiem naszego, gorzowskiego klubu. Kiedy czytamy o Twoim dorobku, ciężko uwierzyć, że to dokonania 24- letniego mężczyzny- mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Dzisiaj Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak udekorował naszego Mistrza Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Podczas uroczystości Mistrz Świata otrzymał również Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości. Natomiast Poseł na Sejm Rp Marek Ast przekazał mu  Medal 550- lecia polskiego parlamentaryzmu.

Bartosz Zmarzlik tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na Żużlu 2019 zdobył 5 października2019 roku. Decydujące starcie z Emilem Sajfudinowem odbyło się w półfinale turnieju Grand Prix w Toruniu. Bartosz Zmarzlik brawurowo wystartował i dowiózł zwycięstwo do mety.

Pracownicy Lubuskiego Urzędu Wojewódzki również mieli okazję do spotkania Mistrza Świata. Po oficjalnych obchodach Bartosz Zmarzlik pozował do zdjęć z urzędnikami oraz składał autografy.

ach

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Bartosz Zmarzlik udekorowany!

Autor
Bartosz Zmarzlik udekorowany!
Autor
Bartosz Zmarzlik udekorowany!
Autor
Bartosz Zmarzlik udekorowany!
Autor
Bartosz Zmarzlik udekorowany!
Autor
Bartosz Zmarzlik udekorowany!

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Aleksandra Chmielińska-Ciepły 2019-10-09 15:45:04
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie