Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Baltic Pipe (2018-01-08)

 

W Ministerstwie Rozwoju odbyło się drugie posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. projektu „Baltic Pipe”. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w obradach.

Drugie posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. projektu „Baltic Pipe” odbyło się w Ministerstwie Rozwoju. Celem spotkania było omówienie działań związanych z realizacją projektu, z uwzględnieniem niezbędnych działań administracyjnych oraz zmian w strukturze administracji.

Zaproszeni do udziału w posiedzeniu zostali Ministrowie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Energii, Środowiska, Obrony Narodowej, Infrastruktury, Spraw Zagranicznych, Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Ponadto zaproszono Wojewodów i Regionalnych Dyrektorów Ochrony Środowiska z województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Projekt „Baltic Pipe” zakłada budowę międzysystemowego gazociągu stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Rzeczypospolitej Polskiej i Królestwa Danii wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi, w tym również odcinka poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Do zadań Zespołu należy wsparcie organów administracji rządowej oraz jednostek organizacyjnych im podległych lub przez nie nadzorowanych w podejmowaniu przez nie działań dotyczących projektu „Baltic Pipe” koniecznych do jego ukończenia do dnia 1 października 2022 r.

 

 

kw, KPRM

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-01-15 08:10:34
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie