Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

ARIMR kontynuuje wypłatę pomocy suszowej (2020-06-19)

 

ARiMR kontynuuje wypłatę pomocy suszowej dla rolników, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku wystąpienia w 2019 roku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Rolnicy czekają na pomoc, dlatego niezwłocznie została uruchomiona procedura wypłat.

Komisja Finansów Publicznych dokonała przesunięć środków, Premier podpisał Uchwałę Rady Ministrów, a Minister Rolnictwa podpisał i przekazał ARiMR odpowiednią umowę. Dzięki uruchomionym środkom Biura Powiatowe Agencji rozpoczęły wydawanie decyzji przyznających pomoc. W ślad za tymi decyzjami na bieżąco realizowane są płatności.

Według danych na 19 czerwca br. Lubuski Oddział Regionalny przyznał już 1161 decyzje na łączną kwotę 40 657 109,4 zł.  Do rozpatrzenia pozostało jeszcze 383 decyzji.

Dotychczas w ramach pomocy za ubiegły rok z powodu suszy rolnikom wypłacono 1,24 mld zł. Była to część należnych rolnikom środków pomocowych. Kolejne wsparcie z budżetu pozwoli wypłacić wszystkie należności. Bardzo zabiegał o to Prezydent Andrzej Duda.

W 2018 roku wypłacono na ten cel 2,2 mld zł. Minister Jan Krzysztof Ardanowski tłumaczył, że część środków z pomocy klęskowej za 2019 rok musiało trafić na walkę z pandemią koronawirusa, której nikt nie był w stanie przewidzieć. Stąd opóźnienie należnych płatności.

- Nadrabiamy opóźnienie. Rolnicy nie zostali bez pomocy ani w poprzednich latach naszych rządów, ani nie pozostaną bez opieki państwa, gdyby coś złego wydarzyło się teraz lub w przyszłości – zapewnił Minister Ardanowski.

 

 

ARMiR, kw

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2020-07-15 09:23:35
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie