Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

71. inauguracja w Seminarium Duchownym (2018-10-10)

Wojewoda w ławce kościelnej podczas Mszy Świętej (powiększ zdjęcie)
 

W zielonogórsko-gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu już po raz 71. zainaugurowano nowy rok akademicki. Przygotowanie do kapłaństwa rozpoczęło  pięciu alumnów I roku. Po uroczystym nabożeństwie celebrowanym przez Biskupa Tadeusza Lityńskiego rozpoczęła się akademia inauguracyjna, w trakcie której immatrykulowano alumnów I roku. Wojewoda Lubuski zwrócił się do gości uroczystości oraz całej społeczności akademickiej Diecezjalnego Seminarium Duchownego:

- Żyjemy w bardzo skomplikowanym świecie, który wymaga nowych sposobów ewangelizacji i dotarcia do ludzi. Tę potrzebę widać szczególnie w tym jak bardzo zagubieni bywają młodzi. Oni szczególnie potrzebują wskazania drogi, oczekując jednocześnie, że pokaże się im Jezusa, a nie tylko o nim opowie. Tego czynu może dokonać jedynie kapłan, który osobiście doświadczył Boga, dlatego chciałbym życzyć seminarium i alumnom by wykorzystali ten czas tak aby, po opuszczeniu tych murów, mogli pokazać młodym ludziom Jezusa – mówił Wojewoda Lubuski.

- Papież Franciszek powtarza często, że „młodzi są nadzieją kościoła”. Jeśli wszyscy młodzi ludzie są tą nadzieją to osoby, które decydują się zostać kapłanami stają się nią po wielokroć – dodał wojewoda.  

Seminarium duchowne w Paradyżu jest najstarszą wyższą uczelnią na Ziemi Lubuskiej. Utworzono je w 1947 r. decyzją ks. Edmunda Nowickiego, ówczesnego administratora apostolskiego w Gorzowie Wlkp. Pierwotnie siedzibą seminarium był Gorzów Wielkopolski. Po zagarnięciu budynków seminaryjnych w Gorzowie Wielkopolskim przez władze komunistyczne uczelnia została przeniesiona do Paradyża. Mieści się w zabytkowym i starannie odnowionym klasztorze cysterskim, którego historia sięga XIII wieku.

 

 

kw

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

71. inauguracja w Seminarium Duchownym

Autor jk
Wojewoda podczas Mszy Świętej
Autor jk
Goście uroczystości w czasie inauguracji.
Autor jk
Alumni
Autor jk
Wojewoda przemawia

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-14 08:59:54
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie