Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

20-lecie Powiatu Zielonogórskiego (2019-06-07)

W imieniu Wojewody Lubuskiego Wojciech Perczak Wicewojewoda Lubuski podziękował radnym i władzom Powiatu Zielonogórskiego za budowanie społeczności lokalnej i wsparcie programów rządowych.

Wicewojewoda Lubuski uczcił razem z radnymi i zaproszonymi gośćmi 20-lecie budowania samorządności Powiatu Zielonogórskiego.  Zaangażowanie w rozwój małych ojczyzn tworzy potencjał naszej dużej Ojczyzny podkreślił Wicewojewoda Lubuski. Reforma samorządowa, obok transformacji gospodarczej, była najważniejszą z reform, która zmieniła Polskę.

W trakcie uroczystości w Sulechowie Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak wręczył Medale za długoletnią służbę,  przyznane przez Prezydenta RP, zasłużonym pracownikom powiatu i podziękował wyróżnionym za sumienne wykonywanie pracy zawodowej w służbie Państwu.

Reforma administracyjna

Od 1 stycznia 1999 r. Polska jest podzielona na gminy, powiaty i województwa. Wtedy w życie weszła reforma administracyjna. Ponowne wprowadzenie powiatów w naszym kraju to efekt ustawy z 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym. Zgodnie z przepisami prawa powiat jest lokalną wspólnotą. Najważniejsze kompetencje powiatu to wykonywanie zadań publicznych o charakterze ponadgminnym w zakresie takich spraw jak: edukacja publiczna, ochrona zdrowia, transport, drogi publiczne, geodezja, gospodarka nieruchomościami, ochrona środowiska, porządek publiczny i bezpieczeństwo obywateli, przeciwdziałanie bezrobociu, obronność.

 

mw

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

20-lecie Powiatu Zielonogórskiego

Autor mw
Wicewojewoda Lubuski przemawia na gali 20-lecia Powiatu Zielonogórskiego
Autor mw
Wicewojewoda gratuluje odznaczonym pracownikom Powiatu Zielonogórskiego. W tle grupa wyróżnionych pracowników medalem za długoletnią służbę.
Autor mw
Wicewojewoda Lubuski na grupowym zdjęciu z odznaczonymi pracownikami na gali 20-lecia Powiatu Zielonogórskiego.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Wawro 2019-06-07 19:04:10
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie