Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

15 maja Międzynarodowym Dniem Rodzin (2018-05-15)

bukiet kwiatów w brązowym koszu na tle nieba

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przekazuje życzenia dla lubuskich rodzin.


Szanowni Państwo,

rodzina jest źródłem szczęścia i radości, jest najwyższym dobrem, fundamentem silnego państwa oraz silnego społeczeństwa. To w rodzinie stajemy się człowiekiem, rodzina jest najlepszym środowiskiem do wzrastania i przyjmowania wartości, które później pozwalają budować własną tożsamość.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin życzę wszystkim lubuskim rodzinom dużo wspólnie spędzonego czasu, wzajemnej bliskości, radości, a także wielu przepełnionych miłością rodzinną chwil.

Wojewoda Lubuski

Władysław Dajczak

 

Działania w zakresie polityki społecznej

Polityka społeczna w Polsce ukierunkowana jest na poprawę warunków sprzyjających powstawaniu i funkcjonowaniu rodzin. W skali całego kraju jak i województwa podejmowanych jest szereg działań wpływających na stabilność i bezpieczeństwo rodzin. Przykładem jest tu Program Rodzina 500+, który  znacząco wpłynął na podniesienie jakości życia naszych rodzin. Analiza danych statystycznych potwierdza, że w znacznym stopniu eliminuje on potrzebę korzystania z finansowych świadczeń pomocy społecznej. Świadczenie pozwoliło na zwiększenie udziału rodzin w życiu kulturalnym, społecznym, w wypoczynku letnim i zimowym. Dzięki środkom ze świadczenia, dzieci rozwijają swoje pasje i zainteresowania. W wielu przypadkach poprawiły się warunki mieszkaniowe.

Wojewoda Lubuski, w zakresie prowadzenia polityki rodzinnej, odpowiada za sprawne wdrożenie rządowych programów, kontrolę wykonywania zadań przez jednostki samorządu terytorialnego z zakresu wspierania rodziny, pieczy zastępczej, usamodzielnień pełnoletnich wychowanków i adopcji, a także świadczeń rodzinnych, alimentacyjnych i wychowawczych. Ponadto sprawuje nadzór i kontrolę nad jakością i standardami usług świadczonych na rzecz rodzin w ramach  systemu pomocy społecznej.

Międzynarodowy Dzień Rodzin został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku. Święto obchodzone jest 15 maja. Jego celem  jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Prezentacja Międzynarodowy Dzień Rodzin Prezentacja Międzynarodowy Dzień Rodzin 2018-11-15 12:56
Jolanta Krynicka
416.03KB Prezentacja Międzynarodowy Dzień Rodzin pobierz

Podobne wiadomości:

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-11-15 12:57:11
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie