Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

14 samochodów dla OSP (2020-06-23)

 
 
 

W Templewie odbyło się uroczyste wręczenie promes na wozy dla Ochotniczych Straży Pożarnych z regionu. To kolejny etap programu wsparcia służb mundurowych współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej. W trakcie uroczystości przekazano również 10 certyfikatów w ramach niedawno ogłaszanego naboru do programu „Mały Strażak”.

- W przeciągu 4 lat w naszym województwie wymieniono 53 samochody Ochotniczych Straży Pożarnych za ponad 42 mln zł. To ogromne wsparcie, którym rząd Prawa i Sprawiedliwości chce podkreślić rolę, którą pełnią strażacy ochotnicy. W ponad 30% przypadków to zastępy OSP pojawiają się jako pierwsze na miejscach zdarzenia i decydują o ludzkim życiu. W czasie działania programu jednostki te otrzymały wsparcie w wysokości ponad  68 mln zł. Nie zapominamy również o Państwowej Straży Pożarnej, która w tym czasie otrzymała 77 mln zł wsparcia. To ważna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Promesy na nowe wozy otrzymały:
- OSP Bukowiec
- OSP Krasowiec;
- OSP Templewo;
- OSP Podmokle Małe;
- OPS Trzebów;
- OSP Marszów;
- OSP Żarki Wielkie;
- OSP Miodnica;
- OSP Starosiedle;
- OSP Brody;
- OSP Strużka;
- OSP Ośno Lubuskie;
- OSP Dąbrówka Wielkopolska;
- OSP Rusinów. 

W uroczystości uczestniczyli: Europoseł Elżbieta Rafalska, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Patryk Maruszak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Mariusz Herbut, Wójt Templewa Małgorzata Musiałowska.kw

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2020-07-04 16:09:43
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie