Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

11 marca – Dzień Sołtysa (2018-03-11)

 

11 marca obchodzony jest w Polsce Dzień Sołtysa. Wojewoda Lubuski składa serdeczne podziękowania wszystkim sołtysom za trud codziennej pracy na rzecz mieszkańców sołectw i rozwoju regionu.

 – Dziękuję Państwu za ogromne zaangażowanie, za trud codziennej pracy na rzecz mieszkańców sołectw oraz rozwoju regionu. Podejmują Państwo ważne inicjatywy w swoich małych Ojczyznach i wsłuchują się w głos mieszkańców wsi. Wszystkim lubuskim sołtysom życzę wytrwałości, wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanych obowiązków  –  podkreślił wojewoda Władysław Dajczak.

Dzień Sołtysa obchodzony jest w Polsce 11 marca i ma na celu podkreślenie znaczenia lokalnych władz oraz wyrażenia szacunku za ich ciężką pracę. Ogólnopolskie obchody Dnia Sołtysa odbędą się dzisiaj w Przysusze (województwo mazowieckie). W uroczystościach uczestniczyć będą Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Podczas obchodów w Przysusze zostaną wręczone sołtysom odznaki "Zasłużony dla rolnictwa". Na uroczystościach obecna będzie również reprezentacja sołtysów z województwa lubuskiego. 

Sołtys – jest przedstawicielem lokalnej społeczności, przeważnie wiejskiej. Jego rola począwszy od średniowiecza ulegała poważnym zmianom. Od 1990 roku jest organem wykonawczym jednostki pomocniczej gminy, sołectwa. Sołtys jest wybierany przez zebranie wiejskie. Działalność sołtysa wspiera rada sołecka. Sołtys korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym.


jk

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-03-20 08:44:03
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie