Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

„112 ratuje życie” – konkurs plastyczny na Plakat (2021-01-14)

Zdjecie pracy plastycznej nt. numeru 112 przedstawiającej pożar lasu i wóz strażacki
 

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działający przy Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci na plakat promujący numer alarmowy 112.

Jak co roku, 11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji LUW promuje wśród najmłodszych mieszkańców województwa lubuskiego właściwe postawy wobec zagrożeń, a w szczególności znajomość zasad funkcjonowania Centrów Powiadamiania Ratunkowego i numeru alarmowego 112.

W codziennych sytuacjach numer alarmowy 112, to nie tylko zgłaszanie zagrożeń i rozmowa z operatorem, ale również zwiększenie świadomości społecznej wśród dzieci na skutki blokowania linii alarmowej oraz związanych z tym zagrożeń dla życia i zdrowia innych osób potrzebujących pomocy.

Zapraszając dzieci z lubuskich szkół do konkursu plastycznego chcemy z jednej strony rozwijać aktywność twórczą dzieci, a z drugiej – propagować wiedzę na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112, co bezpośrednio przyczyni się do kształtowania prawidłowych postaw i właściwych zachowań podczas udzielania pomocy.

Konkurs –zasady

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu plakatu będącego twórczym nawiązaniem do hasła „112 ratuje życie ”, w dowolnej technice. Termin nadsyłania prac w formie zdjęcia do 05.02.2021 r. na adres europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, odbędzie się 11 lutego 2021 roku, w Dniu Europejskiego Numeru Alarmowego 112, poprzez umieszczenie ich na stronie internetowej www.europedirect-zielonagora.lubuskie.uw.gov.pl oraz na Facebookowym profilu Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra www.facebook.com/EDZielonaGora . Do wygrania drobne gadżety elektroniczne. Liczymy na kreatywność i pomysłowość młodych Lubuszan!

Poniżej szczegółowy Regulamin Konkursu.

 

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Regulamin Regulamin 2021-01-14 13:37
Katarzyna Wojciechowska
73KB Regulamin pobierz

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2021-01-14 13:38:09
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie