Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

10 tysięcy złotych dla OSP Nowiny Wielkie (2019-10-10)

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowinach Wielkich zakupi syrenę alarmową, która rozbuduje system ostrzegania mieszkańców Powiatu Gorzowskiego. Na ten cel Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przekazał OSP czek na kwotę 10 tysięcy złotych.

Starostwo Powiatowe wnioskowało o dofinansowanie zakupu syreny alarmowej w kwocie 10.000 zł, jest to rozbudowa systemu ostrzegania mieszkańców Powiatu Gorzowskiego. Zakup syreny alarmowej ma ostrzegać mieszkańców z terenu m.in. gminy Witnicy i Bogdaniec o klęskach żywiołowych, skażeniu terenu czy atakach antyterrorystycznych.

– To jest bardzo ważna inwestycja. W tej chwili strażacy ochotnicy będą mieli nowoczesny system tzw. selektywnego powiadamiania, który będzie bezpośrednio do jednostki przekazywał informacje z Centrum Powiadamiania Kryzysowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Bardzo istotne, aby na zdarzenia reagować natychmiast, czasami te pierwsze minuty decydują o życiu ludzi, o zabezpieczeniu mienia. Cieszę się, że przekazaliśmy pieniądze, które w znaczący sposób przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców – powiedział wojewoda Władysław Dajczak, dodając że rząd premiera Mateusza Morawieckiego wspiera strażaków ochotników, a bezpieczeństwo jest jednym z ważniejszych elementów pracy rządu.

 

jk

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-10-28 14:38:41
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie