Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Spotkanie - neurologia

Spotkanie konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurologii z ordynatorami, lekarzami i pielęgniarkami oddziałów neurologicznych woj. lubuskiego (2012-10-17)

17 października 2012 r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie prof. Radosława Kaźmierskiego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurologii na woj. lubuskie z ordynatorami, lekarzami i pielęgniarkami oddziałów neurologicznych woj. lubuskiego.

Zasadniczym celem spotkań z konsultantami wojewódzkimi jest poprawa jakości i spójności w działaniach podejmowanych w zakresie nadzoru specjalistycznego oraz osiągnięcie ujednoliconych standardów w opiece medycznej.

Tematem spotkania była opieka paliatywna nad osobami z chorobami układu nerwowego ze szczególnym uwzględnieniem stwardnienia zanikowego bocznego. Wykład w tym zakresie przeprowadziła lek. Anna Adamczyk z Katedry i Klinki Opieki Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego z Bydgoszczy, omawiając szczegółowo objawy, leczenie oraz zasady postępowania dla osiągnięcia optymalnej jakości życia pacjenta. Prof. Kaźmierski przedstawił nową metodę leczenia udarów mózgu – leczenie trombolityczne, podkreślając znaczenie szybkości wdrażania tego leczenia od momentu rozpoznania udaru dla uzyskania jak najlepszych efektów leczenia.

Na przykładzie doświadczeń z Poznania Konsultant omówił wpływ szkolenia członków zespołów ratownictwa medycznego oraz dyspozytorów medycznych na umiejętność rozpoznawania przez nich udarów mózgu, co z kolei ma przełożenie na skuteczność leczenia tych przypadków. Za konieczne uznano zorganizowanie podobnych szkoleń dla pracowników systemu ratownictwa medycznego oraz podstawowej opieki zdrowotnej w woj. lubuskim.

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Edyta Molska 2014-08-01 12:31
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie