Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Statystyka medyczna

Rozpoczął się nowy okres sprawozdawczy z zakresu ochrony zdrowia

Przypominamy Podmiotom Wykonującym Działalność Leczniczą o obowiązku sporządzenia sprawozdań statystycznych z zakresu ochrony zdrowia za rok 2016.

Rodzaj sprawozdań, terminy oraz formę przekazania określa „Program badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2016” (Badanie 1.29. ZDROWIE I OCHRONA ZDROWIA) - http://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/program-badan-statystycznych/pbssp-2016/ 

Sprawozdania należy sporządzić w formie elektronicznej po wcześniejszym zalogowaniu się w Systemie Statystyki w Ochronie Zdrowia (SSOZ) znajdującym się na stronie internetowej www.ssoz.ezdrowie.gov.pl

Dla podmiotów o liczbie pracujących nie większej niż 5 osób dopuszczalne jest przekazywanie danych w formie pisemnej wraz z informacją o wyborze tej formy. Dla tych podmiotów formularze statystyczne Ministerstwa Zdrowia dostępne są do pobrania na stronie internetowej Centrum Systemów Informacyjnych  Ochrony Zdrowia (CSIOZ) w zakładce Statystyka / Formularze / Formularze statystyczne Ministerstwa Zdrowia obowiązujące w roku 2017 z danymi za rok 2016 - www.csioz.gov.pl/statystyka/formularze/.

Prosimy o terminowe sporządzanie poszczególnych sprawozdań, gdyż po terminie nie będzie możliwości wprowadzenia danych statystycznych do systemu.

Szczegółowych informacji dla Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą na terenie woj. lubuskiego udzielają:                              

 • sposób logowania do Systemu Statystyki w Ochronie Zdrowia (SSOZ)
  Tomasz Zabiszak  - tel. 95 7 115 527, e-mail:
 • sprawozdania MZ-14, MZ-15, MZ-19, MZ-88
  Agnieszka Bartoszewska tel. 95 7 115 347, e-mail:
 • sprawozdania MZ-24, MZ-29, MZ-29A, MZ-30, MZ-89
  Ewa Kin tel. 95 7 115 356, e-mail:
 • sprawozdanie MZ-11
  Ewelina Niesłuchowska tel. 95 7 115 397, e-mail:    

Podstawy prawne:

 • ustawa z dnia 29 czerwca 1995r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2016r., poz. 1068),
 • rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 lipca 2015r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2016 (Dz.U. z 2015r. poz. 1304 z późn. zm.).

 

Interpretacja Ministerstwa Zdrowia w sprawie sposobu wypełniania sprawozdania MZ-11

Wydział Zdrowia przekazuje stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie sposobu wypełniania sprawozdania MZ-11.

Dział 2E. Profilaktyczne badania lekarskie dzieci i młodzieży.

Druk MZ-11 – Sprawozdanie o działalności i pracujących w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej, obejmuje sprawozdawczość za dany rok kalendarzowy. Tym samym, sprawozdanie z realizacji profilaktycznych badań lekarskich, o którym mowa w części E. Profilaktyczne badania lekarskie dzieci i młodzieży (punkty od 4 do 8) obejmuje liczbę uczniów w poszczególnych klasach szkolnych, u których przeprowadzono badanie od stycznia do grudnia danego roku kalendarzowego. Badanie może być przeprowadzone w pierwszym lub drugim semestrze nauki w danej klasie, co uwzględniają rekomendacje Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Istotne jednak pozostaje, że bez względu na termin badania, sprawozdawczość dokonana w oparciu o druk MZ-11 obejmuje rok kalendarzowy, a nie rok szkolny.

 

Przydatne linki

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Tomasz Zabiszak 2017-02-02 14:42
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie