Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Gdzie do lekarza w święta, w weekend, w nocy…?

Pacjent w przypadku pogorszenia stanu zdrowia powinien trafić w pierwszej kolejności do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, a poza godzinami jego pracy oraz w dni wolne – do świadczeniodawcy realizującego świadczenia w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (aktualny wykaz jednostek opublikowany jest na stronie Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ).

W stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia świadczenia pomocy doraźnej realizowane są przez zespoły ratownictwa medycznego.

Pacjent w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego może również całodobowo korzystać z pomocy szpitalnych oddziałów ratunkowych lub izb przyjęć, z których - jeżeli istnieje taka potrzeba wynikająca ze stanu zdrowia - jest przekazywany do oddziału szpitalnego.

Pacjent ma prawo do leczenia szpitalnego w szpitalu, który zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, na podstawie skierowania lekarza, lekarza dentysty lub felczera, jeżeli cel leczenia nie może być osiągnięty przez leczenie ambulatoryjne. W stanach nagłych świadczenia zdrowotne są udzielane bez wymaganego skierowania.

Podmiot leczniczy nie może odmówić udzielenia świadczenia zdrowotnego osobie, która potrzebuje natychmiastowego udzielenia takiego świadczenia ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze (www.nfz-zielonagora.pl).

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Tomasz Zabiszak 2017-01-26 09:39
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie