Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Fizjoterapeuci

Zmiany w obszarze fizjoterapii

Wydział Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.  informuje, iż z dniem 31 maja 2016 r. weszła w życie ustawa o zawodzie fizjoterapeuty (Dz.U.2015.1994), która reguluje m.in. kwestie wykonywania zawodu, kształcenia i działania samorządu zawodowego.

Zgodnie z przepisami wynikającymi z art. 153 ww. ustawy, w dniu 23 czerwca 2016 r. powołany został Komitet Organizacyjny Samorządu Fizjoterapeutów (KOSF), do zadań którego należało m.in. zorganizowanie i zwołanie pierwszych zgromadzeń wojewódzkich i rejonowych tej grupy zawodowej.

W województwie lubuskim, pierwsze takie zgromadzenie odbyło się w dniu 5 listopada 2016 r. w Czerwieńsku. W wyniku przeprowadzonych wyborów mandat delegata na I Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów otrzymało 8 osób: Bojarska Ewa, Borowiec Bartłomiej, Darowska – Olszewska Jolanta, Górecki Wojciech, Mirecki Krzysztof, Rogaczewska Natalia, Sobieszek Maciej, Wieczorek Konrad.

I Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów odbył się w Warszawie w dniach 28-29 grudnia 2016 r.  Funkcję Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapii powierzono Panu dr hab. n.med. Maciejowi Krawczykowi.
Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.kosf.pl

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Tomasz Zabiszak 2017-01-25 14:04
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie