Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności

Znaleziono 384 wiadomości.

24 września - Światowy Dzień Serca (2017-09-20)

Światowy Dzień Serca obchodzony jest corocznie w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej Federacji Serca. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na konieczność podejmowania działań profilaktycznych chroniących nas przed chorobami serca i układu sercowo-naczyniowego.

19.09 - Światowy Dzień Dawcy Szpiku (2017-09-20)

Światowy Dzień Dawcy Szpiku został ustanowiony przez Światowe Stowarzyszenie Dawców Szpiku ( World Marrow Donor Associacion - WMDA), skupiające wokół siebie rejestry Dawców komórek macierzystych i krwi pępowinowej z całego świata oraz reprezentujące już ponad 27 milionów potencjalnych dawców komórek macierzystych w zarejestrowanych bazach Dawców w 52 krajach.

Wolne miejsca szkoleniowe dla lekarzy na terenie woj. lubuskiego (2017-09-15)

Wolne miejsca szkoleniowe dla lekarzy na terenie woj. lubuskiego

III posiedzenie Wojewódzkiej Rady do Spraw Potrzeb Zdrowotnych w Województwa Lubuskiego (2017-09-14)

Dnia 13 września 2017 r. Wojewódzka Rada ds. Potrzeb Zdrowotnych w Województwie Lubuskim (WRPZ), której Przewodniczącym jest Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch zaakceptowała „Kierunki przekierowania strumienia finansowego LOW NFZ”. jako uzupełnienie Priorytetów Regionalnej Polityki Zdrowotnej dla Województwa Lubuskiego.

Szpitale w „sieci” otrzymały propozycje finansowe LOW NFZ na IV kwartał 2017r. (2017-09-14)

13 września br. odbyło się spotkanie, którego celem było wyjaśnienie sposobu naliczania przez Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ryczałtu na IV kwartał 2017r.

Miejsca pozarezydenckie dla lekarzy i lekarzy dentystów na postępowanie kwalifikacyjne w terminie 1-31 października 2017 r. w województwie lubuskim (2017-09-13)

Lista uruchomionych miejsc szkoleniowych w trybie pozarezydenckim dla lekarzy i lekarzy dentystów ubiegających się o rozpoczęcie specjalizacji w postępowaniu kwalifikacyjnym w terminie 1-31 października 2017 r. na terenie województwa lubuskiego.

Wytyczne do programów specjalizacji lekarskich (2017-09-12)

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w programach specjalizacji lekarskich, lekarze realizujący moduł podstawowy z chorób wewnętrznych, pediatrii, chirurgii ogólnej, otorynolaryngologii lub patomorfologii będą przyjmowani na kursy z modułów specjalistycznych pod warunkiem zrealizowania i zaliczenia danego modułu podstawowego.

Znane są już rezydentury dla lekarzy i lekarzy dentystów na nabór jesienny w 2017 r. (2017-09-12)

Wojewoda Lubuski informuje, że na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się komunikat w sprawie liczby przyznanych miejsc rezydenckich dla lekarzy i lekarzy dentystów, którzy kwalifikowani będą na specjalizację w jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym przeprowadzonym w terminie 1-31 października 2017 r. przez właściwego wojewodę ze względu na miejsce specjalizacji.

Wnioskowanie o specjalizację dla lekarzy i lekarzy dentystów w SMK – wzór oświadczenia o późniejszym uzupełnieniu świadectwa złożenia Lekarskiego Egzaminu Końcowego/Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego (2017-09-08)

Wojewoda Lubuski informuje, że na stronie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) ukazał się komunikat dotyczący wnioskowania o specjalizację dla lekarzy i lekarzy dentystów w SMK – wzór oświadczenia o późniejszym uzupełnieniu świadectwa złożenia LEK/L-DEK.

9 września - Światowy Dzień FAS - Alkoholowego Zespołu Płodowego (2017-09-08)

Obchody Światowego Dnia FAS mają na celu informować i ostrzegać matki w ciąży, że picie alkoholu, w tym okresie przyczynia się do trwałych uszkodzeń płodu i negatywnie wpływa na dalszy rozwój dziecka.

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie