Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności

Znaleziono 368 wiadomości.

Procedura wnioskowania o Państwowy Egzamin Specjalizacyjny za pomocą SMK (2017-07-24)

Wydział Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., w załączeniu przekazuje informacje z Ministerstwa Zdrowia w sprawie aplikowania do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w System Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK).

Pilotażowy program psychiatrii środowiskowej w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017-2022 (2017-07-18)

Ministerstwo Zdrowia wdraża pilotażowy program psychiatrii środowiskowej w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017-2022. Celem programu jest przetestowanie środowiskowego modelu psychiatrycznej opieki zdrowotnej opartego na centrach zdrowia psychicznego w aspektach organizacyjnych, finansowych, jakościowych oraz równości i dostępności do świadczeń zdrowotnych.

27 czerwca - Światowy Dzień Walki z Cukrzycą (2017-06-27)

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą obchodzony jest w rocznicę odkrycia insuliny, które zmieniło tę chorobę z nieuleczalnej - w przewlekłą. Główną przyczyną zachorowań są zaburzenia w produkcji, bądź działania insuliny – hormonu produkowanego w trzustce. Jego niedobór prowadzi do uszkodzenia różnych organów wewnętrznych.

26 czerwca - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii (2017-06-23)

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii został ustanowiony w 1987 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, aby wzmocnić międzynarodową współpracę na rzecz zwalczania i zapobiegania narkomanii. Zjawisko narkomanii jest problemem dotykającym ludzi na całym świecie.

Komunikat dla podmiotów leczniczych - zmiany dot. kodów resortowych w księdze rejestrowej (2017-06-23)

W dniu 22 czerwca 2017 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 kwietnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie systemu resortowych kodów identyfikacyjnych oraz szczegółowego sposobu ich nadawania (Dz.U. z 2017 r. poz. 999). Podmioty lecznicze mogą z większą dokładnością odwzorować w księdze rejestrowej swoją strukturę organizacyjną oraz zakres działalności.

Weryfikacja osoby zakładającej konto w Systemie Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK) (2017-06-20)

Stanowisko Ministerstwa Zdrowia dotyczące uwierzytelnienia tożsamości oraz weryfikacji uprawnień przez lekarzy, którzy zamierzają dokonywać czynności za pomocą Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK).

Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie alergologii (2017-06-14)

Wydział Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w imieniu Pani prof. dr hab. Kariny Jahnz-Różyk Konsultanta Krajowego w dziedzinie alergologii zaleca, aby każdy lekarz, który składa komplet dokumentów do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w dziedzinie alergologii, dołączył do nich zestawienie zbiorcze wykonanych zabiegów i procedur medycznych podpisane przez kierownika specjalizacji.

Ogłoszenie w sprawie przedłużenia naboru na członków Wojewódzkiej Komisji do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Gorzowie Wlkp. II kadencji 2018-2023 (2017-06-13)

W związku z trwającym naborem, w związku z upływem w dniu 31 grudnia 2017 r. I kadencji Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Gorzowie Wlkp. Wojewoda Lubuski przedłuża termin zgłaszania kandydatów na członków Wojewódzkiej Komisji do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Gorzowie Wlkp. kolejnej kadencji na lata 2018-2023.

Wzór formularza dla lekarzy składających dokumentację przebiegu szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychiatrii (2017-06-12)

Wydział Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego działając na prośbę Pana prof. dr hab. n. med. Piotra Gałeckiego Konsultanta Krajowego w dziedzinie psychiatrii, w załączeniu zamieszcza pismo znak: KKP/111/2017 z dnia 22 maja br. dotyczące wzoru formularza dla osób składających dokumentację przebiegu szkolenia specjalizacyjnego.

Bezpłatny kurs dla lekarzy pn. Czujność onkologiczna w praktyce (2017-06-12)

Na prośbę Pani Elżbiety Tomiak Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie medycyny rodzinnej zamieszcza się informację o bezpłatnym kursie dla lekarzy: Czujność onkologiczna w praktyce – ogólnopolski cykl kursów doskonalących w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów oraz leczenia powikłań i bólu u pacjentów onkologicznych.

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie