Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności

Znaleziono 357 wiadomości.

Bezpłatne szkolenie dla lekarzy (2017-05-26)

Bezpłatny kurs dla lekarzy: Choroba zwyrodnieniowa stawów, organizowany przez Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

Konkurs Ministerstwa Zdrowia na realizatorów projektu pn.: „Jakość w podstawowej opiece zdrowotnej” (2017-05-23)

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs pn.: „Jakość w podstawowej opiece zdrowotnej” na realizatorów projektów dotyczących przygotowania i wdrażania działań projakościowych w podmiotach leczniczych udzielających świadczeń zdrowotnych w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna. Program finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Ogłoszenie w sprawie naboru na członka Wojewódzkiej Komisji do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Gorzowie Wlkp. II kadencji 2018-2023 (2017-05-17)

w związku z upływem w dniu 31 grudnia 2017 r. I kadencji Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Gorzowie Wlkp. Wojewoda Lubuski ogłasza nabór na członków Wojewódzkiej Komisji do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Gorzowie Wlkp. kolejnej kadencji na lata 2018-2023.

Możliwość udziału w kursach specjalizacyjnych dofinansowanych z UE (2017-05-17)

Wojewoda Lubuski zachęca lekarzy do zapoznania się z projektem realizowanym przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie pn. „Rozwój kształcenia specjalizacyjnego lekarzy w dziedzinach istotnych z punktu widzenia potrzeb epidemiologiczno-demograficznych kraju”, dofinansowanym ze środków UE, który dotyczy wsparcia kształcenia specjalizacyjnego lekarzy w wybranych dziedzinach medycyny.

Podręczniki dla użytkowników Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK) (2017-05-17)

Informujemy, że na stronie Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zamieszczono podręczniki dla użytkowników Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK).

Ważne zmiany w szkoleniu podyplomowym i specjalizacyjnym dla lekarzy i lekarzy dentystów – uruchomienie SMK z dniem 1 maja 2017 r. (2017-05-05)

Z dniem 1 maja 2017 r. wchodzą w życie znowelizowane w 2015 r. przepisy ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty dotyczące kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów w szczególności, w pierwszej kolejności, w zakresie Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK) i Lekarsko Dentystycznego Egzaminu Końcowego (LDEK) oraz Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES).

Programy polityki zdrowotnej były tematem szkolenia dla jednostek samorządu terytorialnego (2017-04-26)

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. dnia 25 kwietnia 2017r. odbyło się szkolenie dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa lubuskiego, które poświęcone było opracowywaniu, finansowaniu, realizowaniu i sprawozdawaniu przez jednostki samorządu terytorialnego programów polityki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi przepisami.

7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia (2017-04-07)

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństwa na całym świecie.

Wyniki postępowania kwalifikacyjnego dla lekarzy i lekarzy dentystów w terminie 01-31 marca 2017 r.w województwie lubuskim (2017-03-31)

Wojewoda Lubuski informuje, że ukazała się lista lekarzy i lekarzy dentystów zakwalifikowanych do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w postępowaniu kwalifikacyjnym w terminie 01-31 marca 2017 r. na terenie województwa lubuskiego.

Narodowy Dzień Życia (2017-03-24)

W związku z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 27 sierpnia 2004 roku w sprawie ustanowienia Narodowego Dnia Życia, dzień 24 marca ogłoszono Narodowym Dniem Życia.

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie